уточнити пошук

short-tv:

Секрети багатодітного тата

Ростислав ПАРАНЬКО – швидше виняток для українських чоловіків. Він тато, та ще й  з досвідом. Поміняти підгузок, нагодувати, заколисати і усе інше, що для багатьох чоловіків здається вищою математикою, для нього – звична справа. Ми попросили багатодітного тата розповісти чоловікам про те, як воно – бути у декреті, все встигати і чому цього не варто боятися.

Знайомтесь, це – Ростислав ПАРАНЬКО, живе у Львові. У нього з дружиною шестеро малюків. І у їхній родині він – чоловік – «сидить у декреті». І українці таки мають певні упередження щодо «сидіння в декреті» чоловіків, розповідає Ростислав…

ПРО ТРУДНОЩІ ТА СПІВПРАЦЮ З ДРУЖИНОЮ

Мабуть, чи не найбільші труднощі виникають з вихованням дітей, з доглядом за дітьми, коли нема ось цієї взаємозамінності. Коли хтось каже, я цього робити не буду, я роблю тільки це.

ПРО «ПОМІЧНИКІВ»  БАГАТОДІТНОГО ТАТУСЯ

Це насамперед максимальне спрощення і раціоналізація всіх процесів. Дуже допомагає якісна побутова техніка. Одне діло – коли стоїш над плиткою, вариш і вручну переш… У нас є мультиварка, посудомийка  і пралка. Коли стільки того посуду за день виходить… Вручну то хіба цілий день стояв би і прав. Якщо є можливість, то в ці три речі потрібно інвестувати.

ПРО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ В ДЕКРЕТІ

Ще один момент. Слід трактувати дітей, як повноцінних членів сім’ї. Не лише зі своєю відповідальністю і обов'язками, але й правами. Також змиритись, що не можеш все проконтролювати  в ручному режимі, треба молодшим членам сім'ї щось делегувати, довіряти. Така перевага багатодітності: діти змалку вчаться відповідальності, того, що треба ще про когось турбуватися.

ЧИ Є ЖИТТЯ ПОЗА ДЕКРЕТОМ?

Я зі кепсисом ставлюся до поняття «професійна мама чи тато» . Людина живе в суспільстві, має якісь професійні зацікавлення, просто зацікавлення. І важливо також під час цього періоду догляду за дітьми хоча б якоюсь мірою ці зацікавлення підтримувати, тримати себе в формі професійній.

ЗАРОБІТОК В ДЕКРЕТІ МОЖЛИВИЙ?

Я вдома взагалі працюю, вношу внесок у сімейний бюджет. Моя робота і зацікавлення це дозволяють. Я викладач і перекладач. Відповідно, коли я у відпустці, я не викладаю, але перекладати цілком можу, і за цей рік я досить багато зробив. Це реально. Важливо собі випрацювати режим, що от щодня я мушу хоч трошки зробити в плані своєї роботи чи якихось своїх зацікавлень.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад