уточнити пошук

політика:

Ільмі УМЕРОВА засудили до 2 років

27 вересня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд засудив Ільму УМЕРОВА, одного з лідерів кримськотатарського національного руху, до двох років колонії-поселення. Засуджений зізнався, що «очікував такого вироку». Адвокат УМЕРОВА Николай ПОЛОЗОВ після оголошення вироку в твіттері написав: «Мрази, конченые мрази».

Ільмі УМЕРОВ: український кримськотатарський політик, віце-прем'єр Уряду Криму (1994–1997), заступник голови Ради Міністрів АР Крим (1997), голова Всесвітньої асамблеї тюркських народів (1997–1999), заступник Голови Верховної ради АР Крим (2002–2005), голова Бахчисарайської районної державної адміністрації (2005–2014).

Під час скайп-дзвінка УМЕРОВ розказав про свої відчуття: «Я відчуваю себе чудово. Я цього очікував. Два роки колонії, коли прокурор просив умовний вирок. Я думаю, нічого страшного, два роки пролетять, за два роки від цього окупаційного режиму в Криму нічого не залишиться», – додав УМЕРОВ. Крим.Реалії, повідомили, що оголошення вироку почалося раніше, без присутності адвоката Марка ФЕГІНА.

25 вересня була оголошена доповідь Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації в анексованому Криму, де зазначалось, що окупаційний режим систематично порушує права людей. Адвокат Ільмі УМЕРОВА ФЕЙГІН сподівався, що оприлюднена доповідь може вплинути на пом'якшення вироку. Однак не склалося. Адвокат також повідомив, що буде подана апеляція і цей час УМЕРОВ проведе вдома.

Сторона обвинувачення не очікувала вироку у 2 роки в колонії-поселенні. Згідно з документами судового процесу, російський прокурор просив покарання УМЕРОВУ у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробним терміном на 3 роки і забороною на 3 роки займатися публічною і викладацькою діяльністю. У 2016 слідчі ФСБ Росії порушили проти Ільмі Умерова кримінальну справу. 

Насправді заступника Меджлісу визнали винним у сепаратизмі і за незгоду з анексією Криму. Покарання він відбуватиме у колонії-поселенні. Це різновид пенітенціарних установ, в яких відбувають покарання за злочини, вчинені з необережності, а також особи, які вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості вперше. Колонії-поселення розташовані переважно в лісових північних та східних регіонах РФ.

УМЕРОВ переконаний, що «Рішення приймалося не в сімферопольському суді, а на рівні Кремля. Ціль окупаційної влади – змусити нас мовчати. Вони будуть намагатися, щоб нелояльна частина народу боялася і мовчала. Я думаю, що мій процес буде маленькою частиною великого процесу України проти Росії в Гаазі», – завершив свій виступ заступник Меджлісу. 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад