уточнити пошук

політика:

Ціна на бензин шалено зростає. Відомо причину

Ціни на бензин марки А-95 зростають. Про це водії пишуть у Facebook. «Їхав до Борисполя – ціна була 27,70 грн., повертався до міста – ціна побила позначку 28 грн. за літр». Паливо марки А-98 вже перевалило за 30 грн. Експерти пояснюють, що це не межа. Ціни можуть зрости ще.

8 вересня була перша хвиля зростання цін на бензин. Тоді зафіксували підняття на 6 коп/л. – до 24,63 грн/л, повідомило видання enkorr. «За останні два тижні ціни на бензин на АЗС зросли в середньому на півтори гривні. Це досить суттєве підвищення», каже експерт. Окрім цього подорожчали партії дизельного пального для залізниці на 110 грн/т – до 23 330 грн/т. Є дві версії чому злетіли ціни. 

Падіння гривні

«Першою причиною підняття цін на бензин є ослаблення гривні, – каже експерт Дмитро МАРУНИЧ, і додає, що «ми залежні від імпорту. І це основний фактор, який зумовлює підвищення цін». 26 вересня зафіксовано чергове падіння гривні до долара 26,39 проти 26,33 25 вересня. За добу гривня знецінилась на 6 коп, повідомляє Finance.ua

Зростання цін на нафту

За останні два місяці на світових ринках нафта подорожчала на 10%, і за останні дні ця тенденція прискорилась. Вартість листопадових ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures зросла на 0,36 долара (0,61%) – до 59,38 долара за барель, повідомляє Інтерфакс. «Якщо тенденція збережеться – ціни на бензин в Україні поповзуть вгору знову», каже МАРУНИЧ.

Збір урожаю

Однією з причин подорожчання бензину та дизпалива є «збір урожаю», каже експерт з економіки Олександр САВЧЕНКО. «Стабільно, коли приходить пора збору врожаю, і особливо, коли гарна погода, миттєво зростають ціни на паливо, особливо на дизпаливо. Останнім часом більшість автомобілістів переходять на газ, відповідно – зросла ціна й на нього», – каже САВЧЕНКО.

На скільки ще зросте ціна бензину?

Все залежить від ціни на нафту, бо вона є сировиною для виробництва палива. В українських реаліях до цього ще додається ефект «падіння гривні», оскільки «не менше 75% бензину ми імпортуємо» і розрахунок за імпорт відбувається в доларах США, резюмує МАРУНИЧ. Тому зростання очікуване, але не відомо, на скільки ще. 

 

Читай також:  Нацполіція та збитки 200 млн грн.

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад