уточнити пошук

політика:

Теракт, який змінив Америку. Роковини 9/11

Сьогодні світ згадує один з наймасштабніших терактів століття. 11 вересня 2001 в США здійснили серію терористичних атак, які назавжди змінили Америку. 19 арабських терористів-смертників за наказом ісламістів захопили 4 літаки, 2 з яких спрямували у вежі Всесвітнього торговельного центру в Нью-Йорку і один в будівлю Пентагону у Вашингтоні.

КІЛЬКІСТЬ ЖЕРТВ

За інформацією Національної комісії (комісія 9/11), яка опублікувала підсумковий звіт щодо терористичних атак проти Сполучених Штатів, у Всесвітньому торговельному центрі загинули понад 2600 осіб. 125 загинули в Пентагоні, 256 людей загинули в усіх чотирьох літаках. Число загиблих перевищило кількість людських жертв у Перл-Харборі в грудні 1941.

ХРОНОЛОГІЯ

О 8:46 ранку за північноамериканським східним часом щороку починається хвилина мовчання. У цей момент перший літак врізався в Північну башту на Нижньому Манхеттені. 17 хвилин по тому другий літак врізався у Південну вежу. Трохи більше ніж за годину башти-близнюки впали. О 9:37 третій літак врізався в західний фасад Пентагона. О 10:03 четвертий літак впав на поле на півдні Пенсильванії.

МОТИВИ ТЕРОРИСТІВ

Відповідальність за теракт взяло на себе угрупування «Аль-Каїда». Масштабний теракт став наслідком оголошеного джихаду проти євреїв та американців. Серед інших причин вказувалися американська політика підтримки Ізраїлю, присутність американських військ в Саудівській Аравії та агресія проти Іраку.

СПОМИН

Вже 16 років поспіль 11 вересня – день вшанування пам’яті загиблих. Тисячі жителів, потерпілих, рятувальників та інших жертв збираються біля меморіалу на місці зруйнованих веж близнюків – Всесвітнього торгового центру. Вони промовляють вголос імена загиблих і слухають зворушливі дзвони. Усю ніч в небо, як нагадування про трагедію, світить два потужних світлових промені.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад