уточнити пошук

політика:

Скоротили: хто залишиться без стипендії?

Наступного року держава виділить менше грошей на соціальні та академічні стипендії для студентів. Про це йдеться в проекті Державного бюджету на 2018 рік.

ФАКТ

Витрати на соціальні стипендії уряд пропонує зменшити більш ніж на третину — з 992 до 631 млн гривень, а витрати на академічні стипендії — на 21%, з 3,98 до 3,16 млрд гривень.

ПРИЧИНИ

Зменшення витрат на стипендії, в першу чергу, пов’язане з тим, що понад 400 вищих навчальних закладів I-II рівнів аккредитації переведуть у комунальну власність. Це означає, що фінансувати ці вузи (і платити стипендії) будуть з місцевих бюджетів. Експерти відзначають: протягом року в Міносвіти заявляли, що кошти, виділені на соціальні стипендії, не використовуються в повному обсязі.

ЧОМУ ТАК ВИЙШЛО?

Дійсно, гроші на соціальні стипендії не витрачаються повністю. Однак, пояснюють експерти, не тому, що коштів більше, ніж потрібно. За їх словами, причина — в неефективності системи призначення стипендій. Поріг малозабезпеченості експерти називають заниженим. Через це далеко не всі учні, які дійсно потребують стипендії, мають можливість її отримувати.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад