уточнити пошук

політика:

Що робити з окупованим Донбасом?

70% українців вважають, що задля встановлення миру на Донбасі потрібно йти на компроміси. Однак всього 18% готові до миру за будь-яку ціну. Такими є результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. І. КУЧЕРІВА та соціологічною службою Центру РАЗУМКОВА, яке провели з 9 по 13 червня 2017. Яким бачуть українці майбутнє для Донбасу, читай далі. 

БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНЦІВ СХВАЛЮЮТЬ ІДЕЮ ВИЗНАТИ ДОНБАС ОКУПОВАНОЮ ТЕРИТОРІЄЮ

Після 3 років російської окупації Донбасу 55% українців підтримує пропозицію законодавчо визнати непідконтрольні території Донецької та Луганської областей окупованими.  22% — проти. Майже чверть опитаних (23%) не визначилися щодо цього питання. 

«Я думаю, що 85% наших громадян, навіть серед тих, які виступають за визнання територій окупованими, не знають подальших наслідків, і взагалі навіщо це робити або чому не варто це робити. Поінформованість нашого населення в цих дуже складних питаннях, на мою думку, низька», — пояснив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій ТУКА.

УКРАЇНЦІ СХВАЛЮЮТЬ ТОРГОВЕЛЬНУ БЛОКАДУ ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ДОНБАСУ

47% підтримують рішення РНБО про блокаду торгівлі з окупованими територіями Донецької та Луганської областей, проти — 37%. Не визначились щодо цього питання 16% респондентів. Найвища підтримка блокади — на Заході (66%), трохи нижча — в Центрі (47%). Найменша кількість прихильників таких дій на Півдні — 30%, тоді як на Сході — 38%.

УКРАЇНЦІ ПРОТИ ПЕРЕДАЧІ ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ДО СКЛАДУ РОСІЇ

Політичне майбутнє Донбасу 55% бачать у складі України на довоєнних умовах. Кожен 5 (20%) схиляється до можливості надання цим територіям більшого рівня автономії. Підтримали самостійне існування цих утворень 7%, приєднання їх до Росії —2%. Порівняно з минулим роком скоротилася підтримка пропозиції надати цим територіям більше прав.

БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНЦІВ СХВАЛЮЮТЬ ВВЕДЕННЯ МИРОТВОРЦІВ НА ДОНБАС

Підтримують цю ідею 60%, і лише п'ята частина виступає проти. Єдиним макрорегіоном, де кількість противників миротворців переважає прихильників — Південь (38% — проти, 36% — за). Соціологи звертають увагу на значну частку респондентів, які не визначилися щодо цього питання — 19%, найбільше — на Півдні (25%).

За словами експерта з міжнародних та правових питань Андрія БУЗАРОВА, бажання українців ввести миротворців на Донбас «пов'язане із втомою населення України від війни і з бажанням більшої частини українців знайти хоча б якийсь варіант припинення конфлікту на Донбасі, при цьому не здаючи національні інтереси української держави».

Найбільш дієвим рішенням задля встановлення миру на Донбасі населення вважає міжнародний тиск на Росію (38%). За словами БУЗАРОВА, «за 3 роки це не привело до розв'язання конфлікту. Міжнародний тиск на КНДР протягом десятиліть, наприклад, навпаки, активізував процеси зі створення ядерних споруд у Північній Кореї, що створило нову загрозу».

Читай також: Роковини катастрофи MH17

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад