уточнити пошук

політика:

СААКАШВІЛІ в Україні. Що далі? Експерти пояснюють.

Міхеіл СААКАШВІЛІ перетнув кордон України. В інтерв’ю телеканалу newsone він повідомив, що «люди взяли та вивели його на територію України». Одночасно екс-прtзидент Грузії повідомив, що «він не очікував такого повороту подій і хотів представити прикордонникам всі документи». «Люди взяли та вирвали мене з їх рук», – розказав СААКАШВІЛІ журналістам. 

Повідомлялось, що прикордонний пункт Шегині на якому перебував СААКАШВІЛІ було заміновано. Соратник екс-президента Грузії позафракційний народний депутат Юрій ДЕРЕВЯНКО повідомив, що «незаконного перетину кордону не було» і що «активісти рятували життя політика». Однак до тих хто був з СААКАШВІЛІ правоохоронні органи можуть застосувати статтю 332 ККУ «Незаконне переправлення осіб через кордон»

ЩО БУДЕ З СААКАШВІЛЛІ ДАЛІ? ЮРИДИЧНИЙ АСПЕКТ

Експерти по різному оцінюють подальші події. Раніше Грузія надіслала документ в якому просить про екстрадицію СААКАШВІЛІ. Політолог і юрист Андрій БУЗАРОВ вважає, що «навіть не маючи громадянства України, СААКАШВІЛІ може звертатись за політичним притулком і ніякого видворення з країни на запит Грузії не буде». 

«Це виклик українській державі», оцінює «прорив» СААКАШВІЛІ через кордон політолог Євген МАГДА і додає, що екс-президент Грузії «незаконно перетнув кордон і це злочин в усіх цивілізованих державах».   

ЩО БУДЕ З СААКАШВІЛІ? ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ

«СААКАШВІЛІ стане флагманом опозиції і таким праворадикальним та націоналістичним танком», – впевнениий БУЗАРОВ 

ЯК БУДЕ ДІЯТИ СААКАШВІЛІ ДАЛІ?

«СААКАШВІЛІ їде до свого друга САДОВОГО, мера Львова і навряд він там ховатиметься по конспіративних квартирах. Він демонстративно кинув виклик українському законодавству і наївно було б очікувати, що АВАКОВ це пробачить», – резюмував Євген МАГДА. 

Читай також: Хто може «змістити» Порошенка? Найбільш загрозлива з українських опозицій

НОВИЙ ЛІДЕР ОПОЗИЦІЇ?

Рано говорити про президентські амбіції СААКАШВІЛІ. Зараз політику прийдеться працювати над своєю легалізацією в Україні. Лідерських амбіцій екс-президенту Грузії хоч відбавляй, тому захопити маси на протистоянні «ПОРОШЕНКО-ворог» йому буде не складно. Чи витримає це ТИМОШЕНКО? Під час стихійного мітингу, після прориву, її «засвистали», як тільки вона взяла мікрофон.

 

Генеральний прокурор України Юрій ЛУЦЕНКО пояснив що буде далі: «закон вимагає притягнути до кримінальної відповідальності тих, хто організовував незаконний перетин кордону, керував такими діями, або сприяв їм порадами чи діями. Це буде зроблено. Як буде дана оцінка і дій владних інституцій протягом сьогоднішніх подій», - написав ЛУЦЕНКО у своєму Facebook.

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад