уточнити пошук

політика:

ПУТІН активізовує ракети в Білорусії. Чим це загрожує Україні?

Президент Росії Володимир ПУТІН планує активізувати протиповітряну оборону (ППО) на кордонах Білорусі з ЄС та Україною. Відповідне рішення з’явилося на сайті Держдуми. Немає сумніву, що воно буде проголосоване позитивно. Що це означає для нас?

В документі зазначається, що президент РФ просить Держдуму ратифікувати протокол «про внесення змін і доповнень до Угоди між Російською Федерацією і Республікою Білорусь про спільну охорону зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі і створення Єдиної регіональної системи протиповітряної оборони Російської Федерації і Республіки Білорусь від 3 лютого 2009».

Євген МАРЧУК, генерал армії України у своєму facebook пояснює, що означає активізація російсько-білоруської ППО на кордоні з Україною. «Протиповітряна оборона «Союзної держави» – це не лише ракети ППО, це і винищувальна авіація, і потужні радари раннього виявлення, і деякі компоненти повітряно-космічних військ ЗС РФ». Активізація ППО може бути підготовкою до спільних військових навчань.

Восени цього року пройдуть масштабні російсько-білоруські військові навчання «Захід 2017», в яких передбачається перекидання особового складу російських військових до Білорусі. Для цього замовлено «4 тис. вагонів», повідомив раніше міністр оборони України Степан ПОЛТОРАК і додав, що ці навчання «можуть бути використані для того, щоб почати агресію не лише проти України, але й проти країн Європи».

«У рішенні ПУТІНА є не лише військові складові. Напередодні «Захід-2017» ПУТІН наголошує на існуванні елементів спільної воєнної організації союзної держави РФ та РБ, демонструє можливість її узгодженого керівництва. До того ж, ПУТІН показує Україні, що обіцянки ЛУКАШЕНКА, що Білорусь не стане плацдармом для агресії, не варто сприймати всерйоз», – наголосив експерт Євген МАГДА.

 

У 2015 Кремль просив створити на території Білорусі військову авіабазу, однак тоді ЛУКАШЕНКО відмовився. Зараз йому «зроблена пропозиція, від якої він не зможе відмовитись», – вважає Олексій МЕЛЬНИК з центру Разумкова. Небезпека навчань «Захід 2017» полягає в тому, що «під їх виглядом може готуватися операція», сценарій майбутньої «агресії».

ЧИТАЙТЕ: Якою була «відповідь» ЛУКАШЕНКА Києву?

Варто знати, що одного разу навчання вже завершилися військовими діями проти сусіда. 6 червня 2008 РФ проводила військові навчання «Кавказ 2008», в яких взяли участь 8 тис.військових внутрішніх військ ФСБ при підтримці ВПС. 2 серпня навчання офіційно заврешилися, але війська, які брали участь в маневрах, не залишили своїх позицій. 8 серпня розпочалась військові дії проти Грузії.

Російсько-білоруські навчання можуть бути «відволікаючим маневром». «Може бути серйозна провокація з боку Придністров’я чи загострення на Сході України» – каже МЕЛЬНИК. Однак питання в іншому: наскільки вільним у діях буде ЛУКАШЕНКО і як діятиме в разі провокацій ПУТІНА? «Бацька» Петру ПОРОШЕНКУ обіцяв, що «білорусько-український кордон ніколи не буде кордоном війни».

 

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад