уточнити пошук

політика:

ПОРОШЕНКО в Раді. short-7 аргументів та їх критика

Президент України Петро ПОРОШЕНКО виступив зі щорічним посланням до депутатів. У годинній промові він окреслив ключові завдання для парламенту на новий політичний сезон. short.media проаналізував виступ Президента, виділив ключові 7 пунктів та висловив кричні зауваження. 

РЕФЕРЕНДУМ ЩОДО ВСТУПУ ДО НАТО

Президент готовий його провести, але це не пришвидшить вступ до Альянсу, переконують експерти. Як правило, країна-кандидат отримує план дій щодо вступу. Чорногорія такий план отримала в 2009, а вступила в 2017. Україна поки такого плану не має, лише є програма співробітництва, а це різні речі. Тому референдум, якщо буде, носитиме лише інформативний характер.  

2 РОКИ НЕ КУПУЄМО ГАЗ У РОСІЇ

Але купуємо цей самий газ по реверсу в країн ЄС. Однак більшою проблемою є те, що РФ будує в обхід України газопроводи. В разі запуску проекту Nord Stream 2 українська ГТС втратить близько $2 млрд від транзитних доходів. Завдяки цьому проекту Німеччина може стати газовим хабом. Проти цього протестують країни Південної та Східної Європи.

ПОСЛАННЯ НА ФОНІ ПРОТЕСТІВ

Шум та гам під стінами парламенту – такий супровідний фон отримав ПОРОШЕНКО під час свого виступу. Вже другий день у Києві протестують власники авто на іноземній реєстрації. Вони вимагають спрощення процедури розмитнення авто та зменшення податків відповідно. short.media детально вивчив суть проблеми і вона описана в статті Гримаючи євробляхами. 

 

БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ

Україна й надалі залишається найбільш корумпованою країною в Європі. Згідно з даними Transparency International за 2016, ми маємо 29 балів зі 100 можливих – це 131 місце зі 176 країн. Цю сходинку ми ділимо разом з Росією, Казахстаном, Іраном та Непалом. Корупція залишається одним з основних бар‘єрів притоку інвестицій та здійснення здорового правосуддя.

СКАСУВАННЯ ДЕПУТАТСЬКОЇ НЕДОТОРКАНОСТІ

Цю вимогу-страшилку використовували всі кому не лінь, однак поки це слова, до реальних дій не дійшло. Згідно зі словами Президента ПОРОШЕНКА, недоторканість будуть знімати «для депутатів наступного скликання, тобто не раніше 2020». Хоча раніше говорили про зняття недоторканості депутатів саме цього скликання.

 

ОСВІТНЯ РЕФОРМА

Президент назвав це «реальною перемогою». Запровадження 12-річного навчання критикують найбільше. Також зазнала критки норма переведення навчання у школах, де навчаються нацменшини, на українську мову. Президент «вітає підвищення зарплат вчителям», однак експерти побоюються, що невідомо звідки на це та на реалізацію всієї реформи будуть брати гроші.

РЕАКЦІЯ ДЕПУТАТІВ

У «Самопомочі» послання Президента назвали «фарисейством», а в «Опозиційному блоці» «виключно негативним», пише Українська правда. Однак в БПП позитивно оцінили послання і назвали його «самокритичним». Радикали ЛЯШКА пішли далі і назвали виступ ПОРОШЕНКА «початком кампанії» на другий термін.

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад