уточнити пошук

політика:

«Під шумок СААКАШВІЛІ» продали Одеський припортовий – джерело

З надійних оперативних джерел short.media стало відомо, що під шумок «прориву СААКАШВІЛІ» влада могла дійти згоди щодо продажу Одеського припортового заводу КОЛОМОЙСЬКОМУ. Як стверджують джерела, які володіють оперативною інформацією, «було потрібне шоу, за яким би слідкувала вся країна і в цей час дійшли згоди щодо ОПЗ». short.media працює над пошуком фактів.

Раніше Юрій НІКІТІН, заступник голови Фонду держмайна України (ФДМУ) в інтерв'ю телеканалу 112 повідомив, що ОПЗ буде виставлено на продаж в лютому 2018. Чиновник також поінформував, що серед потенційних покупців є українські компанії, однак їх лякає факт великої заборгованості заводу перед компаніями ФІРТАША.  

Раніше РБК з посиланням на ФДМУ повідомив, що на торги виставлять «795 083 903 штук акцій, що становить 99,567% уставного капіталу підприємства», йдеться в повідомленні. Цілком ймовірно, що могли дійти згоди щодо продажу КОЛОМОЙСЬКОМУ саме такої кількості акцій. 

ПРИ ЧОМУ ТУТ СААКАШВІЛІ?

Минулого тижня з'явилася інформація про начебто зустріч політика у Женеві з КОЛОМОЙСЬКИМ. Тоді були версії, що екс-президент Грузії шукає фінансової підтримки, однак два різних джерела повідомили short.media одну й ту саму інформацію, що зустріч з бізнесменом все ж відбулась, під час якої, можливо, обговорювали «план прориву». 

Цінність ОПЗ оцінюється в доступі до ресурсу, а основний ресурс – газ, без нього сам ОПЗ нічого не вартий. Раніше основні потоки і ринок газу підпадали під контроль ФІРТАША. «І якщо КОЛОМОЙСЬКОМУ вдалось домовитися за трубу, тоді цілком ймовірно, що він може стати новим власником ОПЗ», кажуть джерела short.media.

Проте головне – питання ціни. Понад $1 млрд – такою була ціна приблизно 2 роки тому. Згодом у 2016 ФДМУ на конкурсі знизив ціну до $500млн. Після нібито невдало проведених торгів, у результаті яких не вдалося знайти потенційного покупця, у ЗМІ просочилась інформація, що ФДМУ хоче знизити ціну до $150 млн. Чи саме за такою ціною КОЛОМОЙСЬКИЙ може отримати контроль над ОПЗ, поки не відомо. 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад