уточнити пошук

політика:

Перемога Меркель та бронза проросійських сил. Що це означає для нас?

В Німеччині пройшли вибори до Бундестагу. МЕРКЕЛЬ з своїм християнсько-консервативним блоком очікувано перемогла з результатом 32,5%. Це означає що вона вчетверте формуватиме уряд та впливатиме на політику Німеччини найближчі 4 роки. Чи слід очікувати змін в зовнішній політиці Німеччині і як це відіб’ється на Україні?

МЕРКЕЛЬ було достатньо 40 секунд,  щоб представити програму своєї партії на період 2017-21 рр. 3 липня цього року, пише Deutche Welle. Це означає, що програма практично не зміниться. Меркель хвилює ренесанс авторитарних режимів, і Україна як жертва одного з них потребує підтримки. МЕРКЕЛЬ не плекає надій на США: «минули часи, коли ми покладались один на одного» і закликала ЄС покладатись на себе.

Лідер лівоцентристського СДП та головний суперник МЕРКЕЛЬ Мартін ШУЛЬЦ взяв на виборах 20,8%, і результатом не задоволений. Він був коаліційним партнером МЕРКЕЛЬ, однак вже після оголошення перших екзитполів заявив виданню DW, що «відкидає ідею створення великої коаліції» з МЕРКЕЛЬ. При цьому ШУЛЬЦ, окрім формування коаліції, планує «зосередиться на оновленні соціал-демократів».

Праворадикальна і популістична «Альтерантива для Німеччини» отримала неочікувано позитивний результат – 13,1% підтримки. І перше, що вони пообіцяли зробити: «створити комітет, який займеться розслідуванням діянь МЕРКЕЛЬ», передає в твіттері журналіст Mішель MАРТІН слова представниці AfD Еліс ВЕЙДЕЛЬ. Окрім цього, партія виступає проти міграційної політики МЕРКЕЛЬ та за зняття санкцій з Росії. 

Чого очікувати Україні?

«Результати виборів у Німеччини мають діалектичний характер для України. З одного боку, Ангела МЕРКЕЛЬ зберігає посаду канцлера Німеччини та залишається найбільш впливовим європейським політиком. Це дає підстави прогнозувати пожвавлення процесу пошуків шляхів мирного врегулювання на Донбасі», - каже політолог Євген МАГДА.

З іншого - «бронза» «Альтернативи для Німеччини», отримана завдяки втратам лідерів ХДС/ХСС та СДПН. Це означає не лише розчарування частини німецького суспільства у системних партіях, але й поширенні поступу популізму на провідну країну ЄС. Україні варто вже зараз продумати перспективи протидії вояжам «альтернативних» депутатів Бундестагу до Криму та ОРДЛО, каже МАГДА.

Експерт Українського інституту майбутнього Юрій РОМАНЕНКО прогнозує, що МЕРКЕЛЬ буде не просто сформувати коалцію. «88 голосів в «Альтернативи» в Бундестазі це серйозно. А там ще пройшли «Ліві», які теж з годівниці Кремля годуються. Досить згадати вояжі Вольфгана ГЕРКЕ і Андрея ХУНКО в ОРДЛО в 2015 році. МЕРКЕЛЬ отримає близько 25% радикальної опозиції, нестійку коаліцію з із зеленими».

«Результати цих виборів - серйозний дзвіночок задуматися про майбутні розклади в Східній Європі для України і Польщі. Якщо в майбутньому в Німеччині прийдуть до влади радикали на кшталт «Альтернативи», то всі страхи про переділ сфер впливу в Східній Європі між Німеччиною і Росією знову стануть реальністю», - резюмує РОМАНЕНКО.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад