уточнити пошук

політика:

Нацполіція переплатила за нові автомобілі? Збитки понад 200 млн грн.

НАБУ і Transparency International Україна підозрюють, що Нацполіція переплатила 30% під час закупівлі гібридних позашляховиків Mitsubishi Outlander PHEV. Ця інформація міститься в ухвалі Солом’янського райсуду. Детективи звернулися до слідчого судді з проханням дозволити проведення спеціальних технічних заходів (доступ до телефонних розмов фігурантів справи), однак отримали відмову.

25 травня 2017 Нацполіція отримала 635 нових автомобілів. «Я хочу публічно подякувати президенту корпорації Mitsubishi за те, що у відповідь на моє прохання, беручи до уваги особливі умови розвитку поліції, він надав знижку на закупівлю цих автомобілів на 13%, і, дасть Бог, найближчим часом ще 95 автомобілів будуть працювати разом з нами», – сказав міністр МВС Арсен АВАКОВ, пише Цензор.нет.

 

Вартість угоди із ТОВ «НІКА Діамант» на закупівлю автомобілів склала 959,4 млн грн., і це зі знижкою 13%. Детективи НАБУ переконані, що існувала «попередня змова зі службовими особами ТОВ «Ніко Діамант» за сприяння службових осіб Міністерства внутрішніх справ України». Детективи НАБУ переконані, що чиновники діяли умисно та зловживали своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб.

 

Під час закупівлі необґрунтовано застосували так звану переговорну процедуру, чим створили неконкурентні умови під час проведення державних закупівель. Угода була укладена із завчасно визначеним продавцем ТОВ «Ніко Діамант», із 100% передоплатою та за цінами, вищими від ринкових більш ніж на 30%. В результаті чого завдано шкоди Держбюджету на понад 240 млн грн.

Експерти TI Україна встановили, що закупівля не могла відбуватися за переговорною процедурою для потреб оборони, оскільки по факту придбання автомобілів для патрульних не задовольняє оборонні потреби. Також викликала сумнів 100% передоплата. ТІ Україна переконана, що угоду необхідно розірвати і оголосити нову конкурентну закупівлю за процедурою «відкриті торги».

Читайте: Тарифи знову зростуть

У Держаудитслужбі зазначили, що угода на закупівлю автомобілів містить ознаки «недійсності», оскільки ДУ «Центр обслуговування підрозділів Нацполіції України» відсутній в переліку замовників, які можуть купувати за переговорною процедурою для потреб оборони, однак згодом змінила свою думку на протилежну. В Нацполіції поки не коментують даний конфлікт.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад