уточнити пошук

політика:

Коли українці будуть їсти якісний хліб?

Цьогорічні жнива в повному розпалі. Яким буде врожай пшениці? Чи залишиться Україна одним із лідерів-експортерів? Якою буде ціна на зерно, борошно та хліб восени цього року? І якої якості хліб з’явиться на полицях українських супермаркетів?

 

Україна входить у 5-ку найбільших експортерів пшениці. Минулого року ми експортували понад 17 млн тонн, що принесло державі прибутку на $2,72 млрд. Цього року очікують зниження експорту до 10-11 млн тонн. Хоча прогнозують зменшення експорту пшениці, та це не вплине на внутрішній ринок. Адже для внутрішніх цілей треба всього лише близько 5-ти млн тонн зерна. А експортується в рази більше.

 

ЦЬОГОРІЧНИЙ ВРОЖАЙ

За прогнозами асоціації фермерів, загальна кількість зерна пшениці буде менша на 20%, ніж минулоріч. Посуха, сильні зливи вплинули не лише на кількість, а й на якість зерна. Фермер з Миколаївської області Олександр БАЗЕЛЮК все ж не переймається, що заробить менше. Адже врожайність впала не лише у нього, а й по всій Україні, Європі та Америці. Тож вартість зерна поступово зростає

 

УКРАЇНСЬКИЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ФЕРМЕР

Європа виробляє в межах 10-ти тонн зерна з гектара, Україна виробляє у два з половиною рази менше, хоча українські землі кращі. Український фермер продає за ціну на 30% нижчу, ніж європейський.  Причини – дорога логістика, відсутність доступного кредитування, високі податки, гроші з бюджету майже не виділяються. Тому  отримати додаткових ресурсів немає звідки. 

 

РОБОТА ТА ЗАРОБІТОК КОМБАЙНЕРА

У жнива комбайнери працюють від світанку до смеркання. Підганяє їх погода і заробіток. Адже скільки зібрав, стільки й отримав. Механізатор в середньому заробляє 100 грн за гектар зібраного зерна. Лише за збір пшениці він отримає від 40 000 до 47 000 грн. Плюс соняшник. За сезон жнив може заробити до 100 000 грн. Плюс щомісячна зарплатня в середньому 10 000 грн.

 

 

ЯК ФОРМУЄТЬСЯ ЦІНА НА ЗЕРНО?

На вартість зерна впливає врожайність в Україні та світі, а також експорт. Україна є вагомим гравцем на зерновому ринку. Отже, якщо в Україні обсяги скоротилися  – це вплине на світові ціни, але цього року найбільший вплив йтиме з боку Америки, де суттєво скоротився врожай пшениці. США були на першому місті по експорту. Цього року вони відкочуються на третє.

 

 

ЯКОЮ БУДЕ ЦІНА НА ХЛІБ ВОСЕНИ

Хоча експорт пшениці знизиться, та це не вплине на внутрішній ринок, запевняють експерти. Адже для внутрішніх цілей треба близько 5-ти млн тонн продовольчої пшениці. При тому, що експортується в рази більше. Тож пшениці в Україні буде вдосталь, але її вища ціна вплине на вартість борошна. За прогнозами, ціна хліба та борошна зросте на 5-10%, тобто менш ніж на гривню.

 

ЯКІСТЬ ХЛІБА

У минулі роки ціну на хліб держава утримувала, і це суттєво впливало на його якість. Адже підприємці, щоб знизити собівартість продукту, змінювали технології, домішували до борошна старий хліб, хитрували з вагою. Якщо держава й надалі буде утримувати ціну на хліб і при тому не робитиме жодних кроків для покращення умов для виробників, українці і надалі їстимуть неякісний хліб.

 

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад