уточнити пошук

політика:

Хто може «змістити» Порошенка? Найбільш загрозлива з українських опозицій

Скільки насправді опозицій в Україні? Яка з них несе найбільшу загрозу чинній владі? У якої з політичних сил найсуттєвіші шанси та чи можна очікувати на нові персоналії? Про усе це ми спілкувалися з директором Українського інституту аналізу та менеджменту політики Русланом БОРТНИКОМ. 

Політичний експерт Руслан БОРТНИК вважає, що «в Україні сьогодні щонайменше п'ять опозицій». Кожна з них представлена своїми лідерами, політичними силами, настроями та наявністю чи відстутністю впливу на політичне життя. Про кожну з них – докладніше. 

«Перша – чи не найбільш небезпечна для влади. Це всі наші олігархи, з якими Президент України посварився, починаючи від КОЛОМОЙСЬКОГО, ФІРТАША, закінчуючи ОНИЩЕНКОМ, ДОВГИМ і ін. Олігархічна опозиція контролює значну частину фінансових потоків та медіа. Потенційно вона може зробити таку ставку, як у 2014, коли зрадила ЯНУКОВИЧА. Тому ризики олігархічного повороту дуже суттєві».

«Друга опозиція – формально прозахідна. Це широкий спектр парламентських і навколопарламентських партій, які номінально є опозицією у парламенті. Починаючи від Юлії ТИМОШЕНКО і Андрія САДОВОГО (Ляшка ми сюди не включаємо) і завершуючи СААКАШВІЛІ, ГРИЦЕНКОМ, ДемАльянсом і «Свободою» (сюди ж ми віднесемо і її). І дрібніші політичні сили. Це, скажімо так, «рукопожимаемая» прозахідна опозиція».

«Третя опозиція – «руконепожимаемая», або проросійська. Сили, які створені на базі колишньої Партії Регіонів. Це Опоблок, «За життя» та їхні лідери, і навколо них дрібніші сили, які створені на лівому фланзі, що мають такий же «болотний» характер (наприклад, «Відродження» і ін.)».

«Четверта опозиція – радикальна, права опозиція. Представлена правими радикалами. Це «Азов», уламки «Правого сектора» і інші. Ця опозиція має мало шансів потрапити до парламенту».

«П’ята опозиція – люди, які не ходять голосувати (біля 50%), яким ні за кого голосувати. Там є багато дрібних лідерів, починаючи від якого-небудь Євгена ЧЕРВОНЕНКА і Максима ГОЛЬБЕРТА і закінчуючи соціальними популістами з прозахідного табору. Ця п’ята опозиція не сформована».

«Ніша» поки що вільна і у того, хто зможе викликати довіру в цієї частини електорату, є шанси потрапити до парламенту.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад