уточнити пошук

політика:

Чорний піар. Short-7 як знищити репутацію конкурента

Якщо чесно, український спектр політичних піар-послуг часто обмежується атаками на конкурента. Ринок переповнений дрібними брудними кампаніями. Ось 7 найпростіших і найвідоміших методів на ринку «чорного піару» вартістю від 0 до $ 800.

СТВОРЕННЯ САЙТУ-НОСІЯ ДОКУМЕНТАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ У МЕРЕЖІ

Leaks – це найпростіший спосіб злити всі документи проти опонента в мережу. Людина в паніці спостерігає терабайти своєї секретної документації і викидає купу грошей на хакерів. Адже просто так зламати сайт не можна. Зазвичай він зареєстрований в одній країні, сервер – в іншій, оплата – через офшорну зону.

ПЕРЕСПРЯМОВУЄМО ВЕКТОР УВАГИ ГРОМАДЯН

Один з великих банків – на межі краху. Щоб виграти час, він підставляє інший, менший. У ЗМІ – хвиля фейкових новин. Вкладники в паніці забирають гроші. Так за день був знищений банк «Меркурій».

ПОВ'ЯЗУЄМО ОБРАЗ З НЕГАТИВНИМИ АСОЦІАЦІЯМИ

Такі кампанії проводять у Facebook. Створюють групи соціального характеру. Найяскравіша – «Проти наркотиків». Її ведуть за всіма «канонами» SMM. Оригінальний контент, постійний інтерактив. А за місяць публікують пост про депутата-наркомана і пускають на рекламу. Пост жалить депутата. Мети досягнуто.

ВІКІПЕДІЯ – ПРАВИЛЬНА РЕДАКЦІЯ

З Вікіпедії видно, ведуть проти людини кампанію чи ні. Є цілий пласт продажних редакторів Вікіпедії. Це люди, які дійсно працюють над удосконаленням статей на ресурсі і перевіряють достовірність матеріалів. Але за пару сотень доларів саме вони «правильно» відредагують інформацію про людину. Сьогодні в моді редакція англійською.

 

ДЗВІНКИ ВІД ЖУРНАЛІСТІВ

Журналісти для цього не потрібні. У піарника завжди є список особистих номерів депутатів. Телефонує, представляється журналістом. Розмову записує, правильно нарізає, виливає в мережу. Зазвичай перед дзвінком відправляє офіційний запит від ЗМІ із «правильними» запитаннями. Утім, керівництво ресурсу або каналу про це й не здогадується.

НЕГАТИВ У ЗАКОРДОННИХ ЗМІ

Зацікавити західні ЗМІ якоюсь темою – непросто, тим більш «чорнухою». Але перехитрити можна. Наприклад, нам потрібна Франція. На одноденному сайті публікують негативну статтю французькою мовою. Оформляють красивий банер із цікавим заголовком. Потім фахівці правильно налаштовують рекламу в Google. І банер з'являється на головній сторінці Lе Figaro.

ПЕРЕПИСАНА СТАТТЯ

Припустимо, місяць тому Washington Post опублікував аналітику про газовий ринок в Україні. «Домовляємося» з редактором розділу. Вони вставляють потрібний нам абзац. Стаття із наклепом на X з'являється на сайті. Робимо прінскрін. За кілька хвилин абзац видаляють. Українським ЗМІ прокочується новинна хвиля про те, що американські журналісти звинуватили X у купі злочинів.

Andrii Lazarenko

Andrii Lazarenko

автор просто рассказывает ....может он все это и сам умеет ...а может нет ....какая позиция может быть у наемника ? тут ничего личного нет - просто бизнес ....ПЛАТИ БАБЛО - ПОЛУЧАЙ УСЛУГУ ...

1/2
Andrii  Shlapak

Andrii Shlapak

Так автор за чи проти? не зовсім зрозуміло, немає позиції.

2/2

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад