уточнити пошук

політика:

Арештувати СААКАШВІЛІ. В чому звинувачують політика?

У Києві отримали запит від Грузії на арешт і видачу Міхеіла СААКАШВІЛІ. За даними Генеральної прокуратури цієї країни, він виступає обвинуваченим в 4 кримінальних провадженнях, зазначив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій ПЄТУХОВ. Які злочини закидають СААКАШВІЛІ та чи світить йому українське громадянство, за яке він обіцяв боротися?

СААКАШВІЛІ обвинувачують за такими статтями КК Грузії: Ст. 182 – привласнення, розтрата, заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах; ст.333 і ст.117 – зловживання службовим становищем посадовою особою, вчинене шляхом насильства або із застосуванням зброї; ч.2 ст.332 – зловживання становищем посадовою особою.

10 вересня Міхеіл СААКАШВІЛІ збирається прибути з Польщі в Україну через пункт пропуску «Краковець», принаймні це він обіцяв минулого місяця. Утім, у Держприкордонслужбі не збираються його пускати до країни, оскільки український паспорт політика вже недійсний.

З приводу заяви СААКАШВІЛІ про повернення громадянства через суд, тут є шанси. Закон України «Про громадянство України» передбачає, що «у громадянство України не приймається особа, яка, окрім іншого, «вчинила на території іншої держави дію, яка визнана законодавством тяжким або особливо тяжким злочином».

Читайте також СААКАШВІЛЛІ позбавили громадянства. Що далі?

 

Також він визначає підстави і порядок припинення громадянства. Зокрема, згідно з документом, «припинення громадянства» передбачено у трьох випадках: за бажанням самої особи («вихід з громадянства»); за ініціативою держави («втрата громадянства»); і на підставах, «передбачених міжнародними договорами України».

«У разі набутого громадянства основою для його позбавлення є подання при отриманні громадянства неправдивих або неповних даних. І, власне, це єдина основа, яку можна застосувати в даному випадку», – пояснив засновник і голова правління Центру політико-правових реформ Ігор КОЛІУШКО.

Анекдоти про політиків ПОРОШКОБОТ: «Уже б давно наш мозок з'їли...»

 

Проте, за його словами, визначити, які шанси СААКАШВІЛІ виграти у цій справі, зараз складно визначити. Для цього треба вивчити документи, історію, біографію особи. «Тобто це потрібно вивчати, і для цього й існують суди, щоб розбиратися з такими ситуаціями». СААКАШВІЛІ використовує ситуацію для привертання уваги до себе і своєї діяльності. Це такий собі конфліктний інфопривід для нього.

ФЕСЕНКО вважає, що СААКАШВІЛІ навряд чи взагалі з'явиться в Україні. «Минулого тижня він обіцяв, що мало не завтра буде в Україні. Так буде і далі. Швидше за все, він фізично в Україні не буде, від його імені діятимуть адвокати. І ця справа по громадянству в суді може або розтягнуться, або швидко закінчиться, коли йому просто відмовлять», – пояснив політолог.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад