уточнити пошук

життя:

Жінки-пілоти арабського світу

Бути жінкою – непросто, бути жінкою-пілотом – ще складніше. Бути жінкою в арабському світі – нелегко. А бути жінкою-пілотом в арабському світі – надскладно в кубі. Вони найперші. Але їх запам’ятають назавжди.

ШАЕСТА ВАІЗ

Перша жінка-пілот цивільної авіації з Афганістану, а також наймолодша у світі льотчиця, яка здійснила одиночний навколосвітній переліт, що отримав назву «Політ Мрії». Пані Шаеста зробила це з метою пропаганди освіти серед жінок у сфері науки, математики та інженерної справи.

НЕВІН ДАРВІШ

Громадянка Єгипту, 59-річна капітан Невін – перша жінка у світі, що сіла за кермо аеробуса А-380 – найбільшого пасажирського лайнера, який вміщує майже 500 осіб. Є пілотом компанії «Емірейтс» та зразком для багатьох жінок-кадетів.

ХАНАДІ АЛЬ ХІНДІ

Найперша жінка Саудівської Аравії, що здобула у 2005 ліцензію пілота бізнес-авіації. Вона була пілотом особистого літака принца Саудівської Аравії Аль-Валіда ібн ТАЛЯЛЯ і з ним на борту облетіла весь світ. Можливо, скоро вона зможе також ще й сісти там за кермо))).

ЇЇ ВИСОКІСТЬ ШЕЙХА МОЗА АЛЬ МАКТУМ

Перша жінка-пілот з королівської родини. Племінниця шейха Дубая Моза бін Саід бін Рашід аль МАКТУМ отримала ліцензію у квітні минулого року, а цього року здійснила свій перший рейс, як пілот цивільної авіації компанії «Емірейтс». Про цю подію стало відомо з інстаграма Шейхи Латіфи, де вона вітає дівчину з 1-м рейсом і каже, що вся родина нею пишається.

МАР’ЯМ АЛЬ МАНСУРІ

Майор Мар’ям аль МАНСУРІ є найпершою жінкою Еміратів, яка стала військовим пілотом-винищувачем. Вона вступила до повітряних сил у 2007, коли Емірати дозволили це жінкам. Брала участь у військових вильотах проти ІДІЛ у Сірії. Мар'ям з родини пілотів, її брат є пілотом гелікоптера, а сестра льотчиком цивільної авіації. Літає на F-16 Fighting Falcon.

НІЛУФАР РАХМАНІ

Ще одна військова льотчиця. Перша жінка у Повітряних Силах Афганістану. Перший політ здійснила на Cessna 182, далі була пілотом вантажного літака С-208, на яких перевозили поранених та вантаж 200. Зараз є інструктором і надихає своїм зразком молодих дівчат.

БАХІТА АЛЬ МУХЕЙРІ

Свій нікнейм «Ракета» Бахіта отримала не просто так. У свої 23 вона є наймолодшою жінкою-пілотом Боінга 777 авіакомпанії «Емірейтс». Крім цього, вона виступає з закликами пропаганди освіти жінок на різноманітних форумах. Вона каже, що родина її підтримала, але озиралася на те, що скажуть люди. А так не має бути. Слід іти за мрією!!!

Хочеш літати? Я розповім, як стати стюардесою.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад