уточнити пошук

життя:

«Відкривай Україну»: для тих, хто любить та цікавиться рідною країною!

Відновлення парку, кінотеатр під відкритим небом, сонячні батареї – це реалізовані ініціативи підлітків, учасників освітнього проекту «Відкривай Україну». Про ці та інші проекти ми будемо розповідати щотижня, а зрозуміти актуальність допоможуть успішні організації. Цього разу знайомимо з командою з м. Біляївка Одеської області.

Команда «Made in Ukraine» розповідає, що з самого початку хотіли створити місце відпочинку для молоді, якого не вистачало в Біляївці. Ідею створити кінотеатр під відкритим небом підказала міська голова і діти взялись за виконання проекту: виготовляли лавки на уроках праці, надіслали запит на придбання проектору у міську раду. Проект втілили на площі міста.

Популярний кінотеатр під відкритим небом працює у кафе на деревах «Скворечник». Це місце на Трухановому острові, де можна поїсти, відпочити і подивитись кіно. Головна умова, яка потрібна для функціонування, за словами організаторів, це хороша погода. Права на показ фільмів купували в ArtHouse Traffic, одне полотно шили самі, а з наступним – допомагали друзі.

Усі кінопокази – безкоштовні.

«Такий формат кіно – більш вільний. В ньому немає правил, а долучитись може хто завгодно», – коментує проект Вероніка Зісельс. 

«Це круто і нормально, що ініціативу беруть діти. Старші люди «живуть» ще в Радянському Союзі, де ініціатива каралась, і перевиховувати їх немає сенсу. Молоде покоління має розуміти, що якщо у них є класна ідея, то до неї долучаться та допоможуть інші натхненні люди».

«Скворечник» також співпрацює з такими кінофестивалями, як DocuDays та організацією СУК (сучасне українське кіно), які організовують кінопокази та виступи молодих українських режисерів. Вони часто їздять українськими містами та радо приймають запрошення. «Пропонувати – досить легко. Потрібно не боятись і просто писати. Тим більше, якщо це дитячий проект», – радить Вероніка.

Навіть таку річ, як кінотеатр під відкритим небом, можна розвивати далі: наприклад, створити власний фестиваль. «Дитяче недитяче кіно – це нова тема, яка цікава багатьом режисерам. Це кіно не тільки про дітей, але й рефлексії вже дорослих режисерів про своє дитинство», – коментує Вероніка, яка сама режисер. Також кінотеатр може стати локацією вже відомого фестивалю (DocuDays, Відкрита ніч тощо).

Відкриті кінотеатри не тільки стають місцем дозвілля, але й місцем для діалогу, творчої реалізації та знайомства. Продумані підбірки допомогають піднімати дуже різні теми: від екології до школи. У містах завжди є свої режисери-початківці, тому кінотеатр може стати першим майданчиком для показу фільму. На сам кінець, очевидно, що спільні інтереси об`єднують. І що важливо – у реальному житті.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад