уточнити пошук

життя:

Стіни впадуть: унікальному пам’ятнику загрожує руйнування

Північна стіна унікальної пам’ятки середньовічної архітектури – Білгород-Дністровської фортеці – може впасти. З кінця XIX століття ділянка схилу, на якому розташована північна стіна фортеці, розмивається водами Дністровського лиману. Процес прискорюють дощі, і в результаті стіна просто сповзає в лиман, погрожуючи потягнути за собою ще й одну з веж фортеці.

ВРЯТУВАТИ ФОРТЕЦЮ

Рік тому в фортеці почалися берегоукріплювальні роботи. У берегову лінію почали забивати палі, які повинні стати опорами аварійної стіни і не дати їй нахилятися в бік лиману. Крім того, автори проекту планували розширити берег лиману, щоб його води не розмивали основу стіни і конструкції, встановлені будівельниками.

У ЧОМУ ЗАМИНКА?

Завершити роботи з порятунку фортеці підрядник – компанія «Відбудова» – мав ще у травні. Однак зараз, як пише в своєму блозі одеський історик Андрій КРАСНОЖОН, «ділянка перетворилася на довгобуд». За словами історика, схил, підритий технікою, став зсуватися швидше, а стіна встигла нахилитися в бік схилу ще на 4 мм.

ХТО ВИНЕН?

Фірма-підрядник звинувачує в затримці будівництва Одеську обласну раду. За словами будівельників, депутати не перераховують гроші на виконання робіт. В облраді, навпаки, вважають, що затримка – на совісті самої компанії, яка «нахапалася тендерів і просто не тягне їх виконання».

ЩО ДАЛІ?

Андрій КРАСНОЖОН оцінює майбутнє північної стіни Білгород-Дністровської фортеці вельми песимістично. «Ніхто не знає, чи переживе стіна зиму, осінні зливи і весняні дощі», – пише історик.

ДО РЕЧІ

Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця є однією з найбільш збережених середньовічних фортець в Україні. Вона була закладена в XIII столітті ханом Золотої Орди Берке, а в наступному столітті Орда передала право на користування фортецею генуезьким купцям. Сьогодні фортеця – головна туристична пам’ятка Білгорода-Дністровського.

 

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад