уточнити пошук

життя:

Обережно! Шахраї під виглядом інтернет-магазинів

Ми давно звикли купувати побутову техніку через інтернет. Вибрав, приміром, ноутбук, а далі шукаєш, на якому сайті найвигідніша ціна. Знайшов, подивився – наче надійна фірма. Замовив. А магазин просить оплатити рахунок зараз, мовляв, товар популярний і швидко розкуповують. Ти сплачуєш за товар на офіційний рахунок і чекаєш. Далі телефон магазину мовчить, а ти розумієш – ошукали.

ЯК ОБДУРЮЮТЬ ПОКУПЦІВ

Шахраї створюють інтернет-магазин, ціни на 500-800 грн дешевші. На дзвінки відповідає консультант, який спершу не просить оплатити наперед. Потім просить заплатити на офіційний рахунок фірми, що реально існує. У покупців не виникає підозр. Ошукавши десятки людей, шахраї вимикають телефони і сайт. І на рахунку фірми вже ні гривні.

ЯК ПОВЕРНУТИ ГРОШІ

Ошуканий покупець одразу шукає в інтернеті інформацію про фірму. У реєстрі юридичних осіб є адреса і прізвище директора. Тільки за вказаною адресою виявляється звичайний житловий будинок і жодної фірми там ніколи не було. Ти знаходиш директора і виявляється – він алкоголік, у якого давно вкрали документи, тож ні про які фірми він не знає. Які до нього претензії?

ЧИ ДОПОМОЖЕ ПОЛІЦІЯ?

Статтю 191 Кримінального кодексу – шахрайство – розслідувати дуже складно, і заради 5-10 тисяч гривень слідчі не відкладуть більш тяжкі злочини. Тому єдиний шанс – знайти інших постраждалих і об’єднатися, бо чим більша сума шахрайства, тим тяжча стаття. Шахрайства в особливо великих розмірах поліції доведеться розслідувати.

ПРИКЛАД

Зараз по всій Україні об’єднуються постраждалі від миколаївської фірми «Юніон Техстандарт», сайт якої technostandart.com.ua вже не працює. За описаною схемою вона зібрала гроші з покупців із Києва, Полтави та Харкова. Вже звернулися до кіберполіції, та поки марно – шахраїв так і не знайшли. Директором фірми виявився 34-річний алкозалежний з Київщини, який і не знав, що він є підприємцем.

 

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ШАХРАЇВ

- не замовляй нічого на сайтах маловідомих фірм

- не хапайся за ціну, суттєво меншу, ніж в інших інтернет-магазинах

- ніколи і нічого не сплачуй наперед – лише після доставки товару, або в офісі компанії, де ти справді побачиш, що фірма є і працює.

А як вберегти від шахраїв квартиру, знаєш?

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад