уточнити пошук

життя:

#НедільнийЛанч. Як правильно дегустувати шоколад

Шоколад, виявляється, заслуговує на дегустацію не менше, ніж вино. Експерти твердять, що бездумно жувати шоколад – це варварство.;) Шоколатьє кажуть, що це не проста їжа. Є низка чинників, які впливають на какао і умови зберігання шоколаду. Це кардинально змінює його смак і якість. Іndependent зібрав поради шоколатьє, як правильно дегустувати шоколад.

ПОДИВИСЬ, ПЕРШ НІЖ СПРОБУВАТИ

Вся поверхня шоколадки має мати глянцевий блиск, і жодних тріщин, плям чи білих смуг нерозбавленого масла-какао. Зважай на крихітні бульбашки, які можуть бути по боках і кутах шоколадки. Це ознака того, що він неправильно застигав.

 

ПІДГОТУЙ СВОЇ СМАКОВІ РЕЦЕПТОРИ

Якийсь час перед дегустацією шоколаду уникай кави чи тютюну, бо вони мають надто сильний смак і погіршать твою здатність відчувати тонкі смакові ноти.

 

НЮХАЙ

Перед тим як їсти, розітри шоколад у пальцях і потримай їх на відстані двох сантиметрів від носа. Багатий запах шоколаду підготує твої смакові рецептори для відчуття справжнього смаку.

ПРАВИЛО МАЛЕНЬКОГО ШМАТОЧКА

Візьми невеликий шматочок, нехай він тане в роті протягом п'яти або шести секунд, і лише потім жуй. Дихай при цьому через ніс. Це значно підсилює задоволення, кажуть знавці.

ПОЗБУДЬСЯ ЗАЙВОГО

Перед тим як смакувати наступний вид шоколаду, з'їж що-небудь нейтральне, наприклад, хліб, або просто випий води. Деякі шоколатьє використовують фундук.

 

ПРО НАПОВНЮВАЧІ І СМАКИ

Якщо ти дегустуєш різні види шоколаду з різними наповнювачами і смаками, почни з того, який має найбільш яскравий смак. І чим більш насичений смак (м’ята, перець…), тим повільніше потрібно його їсти і довше тримати у роті.

Секрети смачних хачапурі тут.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад