уточнити пошук

життя:

Європейське кіно з українським присмаком. «МЕЖА» боротиметься за ОСКАР

Україно-словацький фільм «Межа» боротиметься за престижну статуетку від Американської кіноакадемії. Це третя для України кінострічка, яка дійшла до цього етапу. Словаччина запропонувала кінофільм у номінацію «Найкращий фільм іноземною мовою».

ПРО ЩО КІНО

Про «Межу» критики кажуть так: в міру жорстока і дотепна стрічка. Сюжет фільму заснований на реальних подіях, які відбулися 2007 на україно-словацькому кордоні. Фільм розповідає про життя родин, які живуть на кордоні і заробляють перевезенням контрабанди. Зйомки фільму відбувалися на території України, Словаччини та Чехії.

ЯК ЗНІМАЛИ «МЕЖУ»

Римма ЗЮБІНА, акторка: «Ми даємо поштовх до співпраці з європейськими компаніями, бо працювала не тільки я, працювала прекрасна українська операторська команда, художники, гримери, і працювали на високому рівні. Фільм знімали з серпня по листопад, було 36 знімальних днів і 40 локацій. Це були і кар'єри, і цвинтарі, і тюрма, і митниця. Це було дуже складно».

МІЖНАРОДНЕ ВИЗНАННЯ

Від самого початку і на моменту світової прем'єри україно-словацька стрічка отримала міжнародне визнання і стала хедлайнером на кінофестивалі в Карлових Варах. Там же автори отримали приз за найкращу режисуру. В прокаті Словаччини «Межа» б'є касові збори – за 5 тижнів прокату вони становлять понад 1 500 000 євро. В український прокат стрічка вийде в листопаді 2017.

«МЕЖА» – НЕ ОДНА

Пилип ІЛЛЄНКО, голова «Держкіно»: «Уперше в історії за «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» поборються одразу три українські фільми! Це свідчить про стрімкий розвиток та високий рівень українського кіно, а також про важливість створення фільмів у європейській копродукції».

 

ХТО ЩЕ ЗМАГАТИМЕТЬСЯ ЗА ОСКАР

  • від України – «Рівень чорного»
  • від Литви – «Іній» (ко-продукція Україна, Польща, Литва, Франція)
  • від Словаччини – «Межа» (спільний україно-словацький фільм)

Читай також: Українські фільми, які боротимуться за Оскар

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад