уточнити пошук

інновації:

short-7 фактів про компанію Amazon

На минулому тижні глава Amazon Джефф БЕЗОС став найбагатшою людиною в світі. Це тривало недовго – після оголошення фінансових результатів акції Amazon подешевшали і рейтинг найбагатших знову очолив Білл ГЕЙТС. Тем не менш, ситуація з капіталізацією Amazon показала, що сьогодні ця компанія – одна з лідерів ІТ-ринку. Тому ми вирішили зібрати найцікавіші факти про Amazon.

AMAZON - СПРАВЖНІЙ ГАРАЖНИЙ СТАРТАП 

Amazon почала працювати в гаражі будинку свого засновника Джеффа БЕЗОСА. Компанія почала працювати в 1994, сайт було запущено в 1995. Ходять чутки, що свій перший робочий стіл Джефф БЕЗОС змайстрував з дверей. Спочатку на сайті продавались лише книги, пізніше з'явилися диски, відео, програмне забезпечення.

АМАЗОН ПОВИНЕН БУВ СТАТИ CADABRA 

Джефф Безос спочатку хотів назвати компанію Cadabra – як частина заклинання «Абра-Кадабра». Юристи відмовили його, сказавши, що слово «Кадабра» схоже на слово «cadaver» – «труп». Іншим варіантом назви було слово «Relentless» – «невтомний». Сьогодні сайт Relentless.com автоматично перенаправляє відвідувачів на головну сторінку Amazon.

АМАЗОН – НАЙБІЛЬШИЙ У СВІТІ, ЯК АМАЗОНКА 

Зрештою Джефф БЕЗОС вибрав назву, схожу на назву найбільшої в світі ріки Амазонки. Саме вона представлена на логотипі компанії. Безос хотів, щоб його інтернет-магазин став таким же великим і потужним, як американська ріка.

KINDLE ПОВИНЕН БУВ ОТРИМАТИ НАЗВУ «ФІОНА» 

Один з флагманських продуктів Amazon, електронна книга Amazon Kindle отримала попередню назву «Фіона». Таке ім'я носила одна з персонажів книги «Алмазний вік» Ніла СТІВЕНСОНА. Розробники запропонували це ім'я, але Джефф БЕЗОС вибрав Kindle.

АМАЗОН – УЖЕ ДАВНО НЕ ЛИШЕ КНИГИ 

Amazon давно вийшла за межі книжкового бізнесу. Компанія сьогодні випускає свої власні пристрої: досить успішні електронні рідери Kindle і розумні колонки Amazon Echo, володіє медіабізнесом, інтернет-магазином взуття, а також надає ІТ-послуги бізнесу. Інфраструктура хмарних платформ Amazon Web Services – одна з найбільших в світі.

АМАЗОН ПАТЕНТУЄ СВОЇ ІННОВАЦІЇ

Amazon належить патент на покупку в один клік. Інші компанії, що використовують цю технологію, платять ліцензійні відрахування за це, в тому числі компанія Apple. Amazon патентує й інші свої винаходи, зокрема, парковку для дронів та навіть взаємодію користувача зі смартфоном із сайтом компанії.

AMAZON В ЦИФРАХ 

Зарплата Джефа БЕЗОСА заледве перевищує $80 тис. За 20 років акції компанії зросли в ціні на 50 тисяч процентів. Капіталізація компанії перевищує $500 млрд. А підрозділу Amazon Studio, що займається кіновиробництвом, належать два Оскара за фільмом «Манчестер біля моря». 

Читай також: рейтинг «найрозумніших» компаній

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад