уточнити пошук

інновації:

short-7 виступів про штучний інтелект / TED

Комп'ютери навчаються вивчати, міркувати і розпізнавати емоції. Ми все частіше зустрічаємо матеріали про те, які професії будуть «украдені» штучним інтелектом. Так боятися чи ні? Пропонуємо відмінну добірку виступів, в яких почуєш як інсайти, так і попередження.

КЕН ДЖЕННІНГС: WATSON, СВОЯ ГРА І Я, ЗАСТАРІЛИЙ ВСЕЗНАЙКА

Кен ДЖЕННІНГС – один з найбільш розумних і ерудованих людей в США. Йому належить рекорд найдовшої безпрограшної серії в американському телешоу «Своя гра» (Jeopardy). Але в 2011 він прийняв виклик від суперкомп'ютера Watson і програв. Скромно і з гумором Дженнінгс розповідає, як воно — бути переможеним суперкомп'ютером у його ж грі.

ДЖЕРЕМІ ГОВАРД: ПЛЮСИ ТА МІНУСИ КОМП'ЮТЕРІВ, ЯКІ ВЧАТЬСЯ САМІ

Інженер Джеремі ГОВАРД ділиться дивовижними досягненнями в галузі глибинного навчання – методу, який дозволяє комп'ютеру вивчити китайську, розпізнавати об'єкти на фотографіях або поставити медичний діагноз (наприклад, один з алгоритмів після декількох годин перегляду відео на YouTube почав розпізнавати кішок).

ФЕЙ-ФЕЙ ЛІ: ЯК МИ ВЧИМО КОМП'ЮТЕРИ РОЗУМІТИ ЗОБРАЖЕННЯ

Коли дитина дивиться на зображення, вона може визначити прості об'єкти: «стіл», «книга». Зараз комп'ютери можуть впоратися з цим завданням. Що далі? Фей-Фей ЛІ, експерт з комп'ютерного зору, описує останні досягнення науки, у тому числі базу даних, що містить 15 млн фото, яку створила її команда, щоб «навчити» комп'ютер розуміти зображення.

НІК БОСТРОМ: ЩО ТРАПЛЯЄТЬСЯ, КОЛИ НАШІ КОМП'ЮТЕРИ СТАЮТЬ РОЗУМНІШИМИ ЗА НАС?

Штучний інтелект стає все розумнішим. Дослідження показують, що протягом цього століття штучний інтелект може стати таким же «розумним», як і людина. Філософ і технолог, Нік БОСТРОМ  каже: «Штучний інтелект обжене нас. Машинний інтелект — останній винахід, яке людству коли-небудь доведеться створити».

РАНА ЕЛЬ КАЛЮБІ: ЦЕЙ ДОДАТОК ЗНАЄ ПРО ВАШІ ПОЧУТТЯ, З ВИРАЗУ ВАШОГО ОБЛИЧЧЯ

Наші емоції впливають на всі сторони життя. І все ж їх немає у нашому цифровому житті; пристрої і додатки не обладнані можливістю дізнатися, що ми відчуваємо. Дослідник Рана ЕЛЬ КАЛІОБІ демонструє нову технологію, що зчитує вираз обличчя і зіставляє його з відповідної емоцією.

СЕМ ГАРРІС: ЧИ МОЖЕМО МИ СТВОРИТИ ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ, НЕ ВТРАТИВШИ НАД НИМ КОНТРОЛЮ?

Надрозумний штучний інтелект вселяє страх? Так і повинно бути, каже нейробіолог і філософ Сем ХАРРІС. Ми неминуче створимо машини з надлюдськими здібностями, але ми ще не вирішили проблеми, пов'язані зі створенням того, що, можливо, він стане поводитись з нами так само, як ми поводимось з мурахами.

ЗЕЙНЕП ТЮФЕКЧІ: ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ПОСИЛЮЄ ВАЖЛИВІСТЬ ЛЮДСЬКОЇ ЕТИКИ

Штучний інтелект вже тут. Складність його системи продовжує зростати, що робить його важким для розуміння і контролю.

Техно-соціолог Зейнеп ТЮФЕКЧІ пояснює, як розумні машини можуть робити помилки, які не відповідають людським, тому ми не готові до них.
***
Читай також про онлайн-курси з вивчення штучного інтелекту

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад