уточнити пошук

інновації:

short-7 невідомих фактів про Google

Всі ми знайомі з пошуковою системою Google. Компанія з 20-річною історією давно заволоділа екранами наших смартфонів і комп'ютерів. Google управляє найбільш популярною пошуковою системою в світі і володіє найпопулярнішою мобільною операційною системою Android. Пропонуємо прочитати кілька невідомих фактів про найвідомішу інтернет-компанію.

ПРО НАЗВУ: BACKRUB І GOOGLE 

Спочатку компанія використовувала слово Backrub для назви. Принаймні, саме так називалася пошукова система, що працює на серверах Стенфорда. Ця назва була тому, що пошуковик упорядковував сторінки на основі зворотних посилань. А Google –це варіація слова googol – числа з ста нулями: Google працює з настільки величезними масивами даних.

GOOGLE І КОЗИ 

У Google є ділянка землі в Маунтін-В'ю (Mountain View), в місті, де розташована штаб-квартира компанії. Щоб на ділянці не росли бур'яни, компанія орендує кіз. Близько 200 тварин пасуться навколо штаб-квартири протягом тижня, пережовуючи траву і удобрюючи землю. У компанії вважають, що це водночас зберігає газони в потрібному стані і очищає їх від бур'янів.

НЕ БУДЬ ЗЛИМ: DO NOT BE EVIL 

«Do not be evil» – перший корпоративний слоган Google, який з'явився ще на початку 2000-х і використовувався в проспекті Google при її виході на біржу в 2004. Девіз спрямований на ідеї уникнення конфліктів інтересів і упередженості та заохочення співробітників до об'єктивності. У 2015 слоганом стала фраза «Do the right thing» – «робіть правильні речі».

СТЕНФОРД ЗАРОБЛЯЄ НА GOOGLE

Патент на алгоритм Google, відомий як PageRank, належить Стенфорду. Засновники компанії отримали його, коли навчалися в університеті. Пізніше Стенфорд отримав 1,8 млн акцій Google в обмін на довгострокову патентну ліцензію. З тих пір PageRank заробив понад $300 млн для Стенфорда.

GOOGLE І ALPHABET 

Google розрісся до величезних розмірів. Хоча пошукова система Google і залишилася основним бізнесом компанії, сама Google стала об'єднувати в собі десятки і навіть сотні інших підрозділів. У 2015 бізнес Google був реорганізований і була створена материнська компанія Alphabet. Тому сьогодні коректніше буде говорити про компанію Alphabet і пошукову систему Google.

GOOGLE У КІЛЬКОХ ЧИСЛАХ 

Компанія контролює понад 60% світового ринку пошуку. 16 серпня 2013 Google не працював протягом 5 хвилин, за цей час обсяг глобального використання інтернету зменшився на 40%. Це демонструє, наскільки Google важливий для сучасного інтернету. У Google практично немає конкурентів сьогодні, крім як в Китаї, де найпопулярнішою пошуковою системою є Baidu.

ПОГУГЛИ

Кілька років тому Оксфордський словник англійської мови та Merriam-Webster занесли дієслово «гуглити» – «to google» до своїх списків. Цей неологізм став синонімом пошуку в інтернеті. Google не схвалює використання слова – компанія вимагала «використовувати слова, утворені від Google, тільки коли мова йде про Google Inc або її сервіси».

Читайте також: маловідомі сервіси Google

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад