уточнити пошук

інновації:

Що таке нейронні мережі і чому всі про це говорять?

Новини технологій сьогодення часто містять згадку про нейронні мережі. До недавнього часу поняття «нейронна мережа» мало суто медичне трактування – сукупність нейронів головного та спинного мозку центральної нервової системи. Проте в наш час поняття «нейронна мережа» змінилася. Спробуємо розібратися з тим, що воно означає.

ДО ЧОГО ТУТ ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ?

Штучний інтелект (ШІ) – один з головних ІТ-трендів останніх років. Суть ШІ полягає в тому, щоб змусити комп'ютер стати розумним – приймати рішення на основі власних знань, мислити, як людина. Глобальне завдання ШІ – навчити комп'ютер вирішувати завдання необчислювального характеру і виконувати дії, які вимагають аналізу та прийняття рішень.

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ І НЕЙРОННІ МЕРЕЖІ 

Один з напрямків досліджень в галузі штучного інтелекту – це нейронні мережі. Моделювання роботи нейронних мереж – це спроба моделювання роботи нервової системи людини. Штучні нейронні мережі повинні вміти не лише запам'ятовувати і відтворювати інформацію, а ще й навчатися на власних помилках, тобто моделювати роботу мозку.

ЯК НАВЧАЮТЬ НЕЙРОННІ МЕРЕЖІ?

Одна з найважливіших властивостей нейронних мереж – здатність навчатися і робити висновки. У процесі навчання нейронним мережам пропонують багато різних кейсів (прикладів), і вважається, що, розглянувши їх, нейронні мережі зможуть наступного разу самі зробити висновок. Наприклад, побачивши 100 тис. фото коня, нейронна мережа впізнає коня на фото.

ДЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ НЕЙРОННІ МЕРЕЖІ?

Всі завдання, які здатна вирішувати нейронна мережа, пов'язані з навчанням. Це прогнозування і прийняття рішень, аналіз даних, розпізнавання образів. Наприклад, нейронні мережі використовуються для розпізнавання мови або зображень. Нейронні мережі можуть застосовуватися для побудови алгоритмів роботи безпілотних автомобілів і їх дій у нестандартних ситуаціях.

НЕЙРОННІ МЕРЕЖІ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ІГРИ 

Нейронні мережі моделюють поведінку гравця і часто виграють у чемпіонів. Шаховий суперкомп'ютер Deep Blue переміг чемпіона світу з шахів Гарі КАСПАРОВА ще в 1997. Суперкомп'ютер був розроблений компанією IBM. У першому матчі проти суперЕОМ виграв КАСПАРОВ з рахунком 4:2. Суперкомпьютер IBM Watson переміг чемпіонів в грі «Jeopardy!».

НЕЙРОННІ МЕРЕЖІ І ГРА В ГО 

Google DeepMind – підрозділ компанії Google, що займається дослідженнями в галузі штучного інтелекту. Найвідоміший його проект – програма AlphaGo для гри в Го, яка вже кілька разів виграла у чемпіона з гри Го – однієї з найскладніших інтелектуальних ігор на сьогоднішній день.

Читай також: майбутнє за голосовим інтерфейсом і розумними пристроями

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад