уточнити пошук

інновації:

Що таке мережевий нейтралітет і чому його кинулися захищати

Інтернет-гіганти піднялися на битву за нейтралітет. Вчора, 12 липня, більше 20 великих американських компаній взяли участь в організованій акції протесту під назвою «День дій» (Day of action). Так вони протестували проти планів американського регулятора скасувати дію принципу мережевого нейтралітету. Що таке мережевий нейтралітет і чому його важливо відстоювати - у нашому матеріалі.

ЩО ТАКЕ МЕРЕЖЕВИЙ НЕЙТРАЛІТЕТ 

Нейтралітет в інтернеті - це принцип, згідно з яким будь-яка інформація онлайн, є важливою, незалежно від її джерела. Мережевий нейтралітет для користувача означає, що провайдерам законодавчо заборонено змінювати швидкість доступу до одних сайтам і підвищувати до інших. Іншими словами, провайдер не повинен вирішувати, який сайт буде відкриватися швидше.

ДЛЯ ЧОГО ЗНАДОБИЛОСЯ ЗАХИЩАТИ МЕРЕЖЕВИЙ НЕЙТРАЛІТЕТ 

Керувати Федеральною комісією з комунікацій (FCC) в адміністрації ТРАМПА став Аджіт ПАЙ. Він вважає, що принцип мережевого нейтралітету не дозволяє провайдерам заробляти на постачальниках контенту - на компаніях типу Google, Facebook, Netflix, CNN. Свою думку ПАЙ аргументує законами економіки: регуляція не призводить до розвитку.

АРГУМЕНТИ ПРОВАЙДЕРІВ 

Провайдери вважають, що мережевий нейтралітет шкідливий. А популярні сайти повинні платити провайдерам на те, що ті приводять до них користувачів. Вони пояснюють, що провайдер витрачає більше ресурсів на забезпечення одночасного доступу до сайту великої кількості людей, наприклад, при перегляді прямих трансляцій. Тому власники таких сайтів повинні платити провайдерам.

ЯКИМ БУДЕ ІНТЕРНЕТ БЕЗ МЕРЕЖЕВОЇ НЕЙТРАЛІТЕТУ 

Прихильники мережевого нейтралітету вважають, що в разі його скасування провайдери будуть вирішувати, які веб-сайти будуть працювати швидше, які - повільніше, а які зовсім не будуть завантажуватися. Наприклад, користувач буде вибирати пошукову систему Google не тому, що вона краще шукає в інтернеті, а тому, що вона швидше завантажується.

УЧАСНИКИ І ВИДИ ПРОТЕСТУ 

В акції беруть участь Twitter, Google, Facebook, засновник інтернету Тім Бернерс-Лі, Vimeo, Etsy, Airbnb, Spotify, Dropbox, Pinterest, Microsoft. Компанії розмістили на своїх сайтах банери, відеоролики, записи в блогах і заклики звернути увагу на проблему, а також спробували продемонструвати, як буде виглядати інтернет при відсутності мережевого нейтралітету.

ІНТЕРНЕТ-СТРАШИЛКИ ВІД УЧАСНИКІВ ПРОТЕСТУ 

Більше 170 компаній підтримали протест і запропонували користувачам приєднатися до вимог не скасовувати указ про принцип мережевого нейтралітету. Є дуже креативні проекти. Наприклад, автори гумористичного відеохостингу запропонували подивитися, як буде виглядати онлайн-порно при відсутності принципу мережевого нейтралітету.

І ПЛЮС СВОБОДА СЛОВА

Автори протестів підкреслюють, що скасування принципу мережевого нейтралітету може негативно позначитися на свободі слова та доступі до якісної правдивої інформації. Постачальники несумлінного контенту або ті, хто зацікавлений в пропаганді і маніпулюванні громадською думкою, зможуть купити перевагу перед іншими сайтами.

Читайте також: відомі інтернет-фейки

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад