уточнити пошук

інновації:

Як українські стартапи вирішують екологічні проблеми

Відновлювана енергія, дбайливе ставлення до природи та екологічні матеріали - це невичерпна тема для винахідників. Є серед продуктів українських стартаперів й успішні рішення, спрямовані на захист навколишнього середовища, використання «зеленої» енергії, екологічних матеріалів. Сьогодні ми розповімо про найбільш успішні з них.

PASSIVDOM: ЕКОЛОГІЧНЕ ЖИТЛО 

Основний продукт стартапу – автономні модульні екологічно чисті будинки, конструкції яких створюються на 3D-принтері. Будинок не виділяє шкідливих речовин, його можна легко перевезти на інше місце. Він не вимагає фундаменту і встановити його можна просто на рівному майданчику. Будинок використовує енергію сонця, всередині є розумна система контролю клімату.

SOLARGAPS: «РОЗУМНІ» ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ЖАЛЮЗІ 

Такі жалюзі можуть отримувати енергію від сонця безпосередньо з вікон. А для управління ними призначено мобільний додаток. В автоматичному режимі можна налаштувати кут жалюзів таким чином, щоб вони в різний час доби найбільш оптимально акумулювали енергію. Проект успішно провів краудфандингову кампанію на Kickstarter.

РОЗУМНИЙ СЕНСОР ECOISME ДОПОМОЖЕ ЗАОЩАДИТИ НА ЕНЕРГІЇ 

Ecoisme – це контролер для «розумного» будинку, який може збирати й аналізувати дані про енергоспоживання, демонструвати статистику і визначати, як можна заощадити гроші. Пристрій повідомляє власнику за допомогою смартфона про увімкнені і залишені без уваги прилади й підкаже, які з них витрачають енергію даремно.

ECOZY: РОЗУМНИЙ ТЕРМОСТАТ ЗМЕНШУЄ РАХУНКИ ЗА ОПАЛЕННЯ 

Цей стартап в наш час, напевно, один з найбільш актуальних. eCozy – система розумних термостатів, які кріпляться до радіаторів опалення, стежать за їх температурою, підказують, коли її можна знизити і таким чином допомагають заощадити до 30% плати за опалення.

SERENIS ESS: УКРАЇНСЬКІ АКУМУЛЯТОРИ ДЛЯ ДОМУ 

Serenis ESS – це розумна система зберігання енергії, яка може зберігати енергію, акумулюючи її надлишки. У ній є система онлайн-моніторингу за витратою електрики, до неї можна під'єднувати сонячні панелі і вітрогенератори. Одна з особливостей - можливість зарядити акумулятор вночі і використовувати його вдень і так заощадити на платі за енергію.

UMUNI: ОПТИМІЗАЦІЯ ВИТРАТ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ 

Цей стартап може оптимізувати витрати на енергоресурси, але не в приватному будинку, а в офісі. А ще продукт може працювати в масштабах міста, наприклад, Львівська міська рада успішно випробувала роботу uMuni, розповсюджуваного за моделлю Software-as-a-Service і заощадила майже 20 млн грн. 

Читайте також: найбільш інноваційні стартапи

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад