уточнити пошук

інновації:

Авторське право на YouTube: що це та як не попастись

Більшість тих, хто не тільки дивиться, а й заливає відеоролики на YouTube, напевно чули про можливість заробітку на розміщенні у мережі авторського контенту. Іншими словами - реєструєшся на YouTube, стаєш власником власного каналу, завантажуєш на нього ролики і тобі починають платити за перегляди. Але що ж таке авторський контент на думку YouTube? Давай розбиратися.

АВТОРСЬКИЙ КОНТЕНТ І АВТОРСЬКЕ ПРАВО

Це різні речі.

Авторський контент – текстовий зміст, зображення, аудіо, відео та інші документи, створені автором.

Авторське право – юридичний термін, який використовується для опису прав, якими володіють автори на створені ними літературні та художні твори, представлені у матеріальній формі.

АВТОРСЬКЕ ПРАВО ПОШИРЮЄТЬСЯ НА:

  • аудіовізуальні твори (телешоу, фільми, онлайн-відео...)
  • звукозаписи і музичні композиції
  • письмові твори (лекції, статті, книги, нотні записи...)
  • твори образотворчого мистецтва (картини, плакати, реклама...)
  • відеоігри і комп'ютерні програми
  • драматичні твори (п'єси, мюзикли...)

ЗА ДОТРИМАННЯ АВТОРСЬКИХ ПРАВ НА YOUTUBE ВІДПОВІДАЮТЬ:

  • система Content ID
  • програма перевірки контенту (YouTube Content Verification Program Application). Вона допомагає автоматизувати процес повідомлень про порушення авторських прав і блокувати відео порушників.

Також автор, який побачив, що його відео використовується на YouTube без дозволу, може повідомити про це, використовуючи спеціальну форму.

ГЕЙМПЛЕЙ РОЛИКИ
Більшість правовласників ігор дозволяють публікацію відео з геймплеєм. Про політику авторського права потрібно дізнаватися на офіційних ресурсах розробників ігор. Практично у всіх іграх присутній музичний супровід.
Важливо пам'ятати, що власник прав на музику може дозволити її використання виключно у грі, тобто на весь інший контент дозволу може не бути.

МУЗИЧНІ РОЛИКИ

Автори можуть заробляти на своїх відео з кавер-версіями. Для цього власники музичних видавництв повинні заявити права на такі відео, і частину доходів почнуть отримувати автори.

Ти зможеш отримувати дохід від ролика з кавер-версією, коли поруч з ним на вкладці «Комерційне використання» з'явиться повідомлення: «Монетизувати відео. Це моє виконання пісні іншого автора».

УМОВИ МОНЕТИЗАЦІЇ НА YOUTUBE

Зараз включити монетизацію можуть тільки канали, у яких є не менше 10 тисяч переглядів. Керівництво YouTube вважає, що цього достатньо, щоб визначити, порушує канал правила спільноти чи ні. У той же час настільки мінімальний ліміт гарантує, що обмеження не відіб'ється на молодих контент-мейкерів.

ПАРТНЕРСЬКІ МЕДІАМЕРЕЖІ YOUTUBE

Хто допоможе налаштувати дохід, навчить знімати крутий контент і забезпечить мільйони переглядів?

Для цього є партнерські медіамережі. Однією з тих, які стрімко розвиваються, можна сміливо назвати AIR. Компанія може похвалитися оперативним Центром підтримки, власної академією відеоблогінгу і тисячами задоволених партнерів.

***
Читай далі як заробляти на YouTube

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад