уточнити пошук

здоров'я:

За день до голосування. Чи буде МедРеформа?

Законопроект №6327, який має принципово змінити підхід до фінансування в медицині, на межі зриву. Депутати, які після першого голосування в сесійній залі внесли 886 поправок, більша частина яких змінює законопроект до невпізнаваності, дуже повільно і нервово розглядають документ в парламентському комітеті охорони здоров’я. Про атмосферу в комітеті і принципові вимоги МОЗ і депутатів далі.

 

ПРАВКИ ДЕПУТАТІВ І ПОЗИЦІЯ МОЗ

За результатами робочої групи в законі змінилися ключові речі: скасували визнання міжнародних настанов лікування та діагностики, вилучили співоплати, пропонують передати всі кошти на первинну медицину на розподіл чиновникам. МОЗ пропонує створити єдиний державний орган, який рівномірно віддаватиме з бюджету гроші за кожного пацієнта в лікарню, куди він звернеться.

АТМОСФЕРА В КОМІТЕТІ

Питання створення національної служби здоров’я викликало у комітеті скандал. Опоненти медреформи, зокрема Тетяна БАХТЄЄВА, хоче, аби гроші з бюджету і надалі розділяли місцеві урядники, а не окрема новостворена структура, підпорядкована уряду. Кажуть про «суцільні корупційні ризики». І саме через це частина парламентського комітету відмовилась далі обговорювати закон.

ЩЕ ОДИН КАМІНЬ СПОТИКАННЯ – СПІВОПЛАТА

Проти деякі депутати і такого поняття, як співоплата. Коли є «державний гарантований пакет» – певний обсяг медичних послуг і лікарських засобів, які держава зобов'язується оплачувати по заздалегідь встановлених тарифах. Тарифи щороку затверджуватиме уряд.

ЗА ЩО ПРОПОНУЮТЬ ДОПЛАЧУВАТИ?

До гарантованого пакету увійде екстрена допомога – ДТП, переломи та ін. Первинна допомога – сімейні лікарі, педіатрія і паліативна допомога. Діагностика, вузькоспеціалізовані лікарі, стаціонарне лікування, операції – за це доведеться частково доплатити. Повністю платною буде естетична медицина, стоматологія для дорослих, звернення без напрямів.

МІЖНАРОДНИМ ПРОТОКОЛАМ ТЕЖ ЧЕРВОНЕ СВІТЛО?

Олександра УСТІНОВА, член правління протидії корупції: «Наведу приклад, що таке адаптація міжнародних протоколів з корупційної точки зору. Це коли вони беруться, потім засідає наша Академія Наук, до речі, правка про те, щоб саме вона їх затверджувала, вже з’явилася, і говорить: «А ви знаєте, нам таке не підходить, ми знаємо краще. Ось приклад...» 

СУДНИЙ ЧЕТВЕР

На ухвалення чи неухвалення медреформи у депутатів лишилося два дні… до канікул. Вже 13.07 під ВР обіцяють прийти як прихильники так і противники змін в медицині.

Більше про суть МедРеформи читайте в наших матеріалах: доказова медицина, госпітальні округи, реалії медосвіти і чого хочуть українці від медреформи.

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад