уточнити пошук

здоров'я:

В ОХМАТДИТі катастрофа чи маніпуляції?! Про ліки і критичний звіт

«В ОХМАТДИТі катастрофа з препаратами для хіміотерапії». Таку заяву зробила нардеп Ольга БОГОМОЛЕЦЬ у своєму FB і лікарі ОХМАТДИТу на брифінгу для журналістів. Втім МОЗ і представники пацієнтських та благодійних організацій з наглядової ради ОХМАТДИТу кажуть, що це пересмикування і маніпуляції. Що ж насправді відбувається в ОХМАТДИТі з ліками і не лише? short.media збирав коментарі.

ДЕ ЛІКИ? ПИТАЄ ДЕПУТАТКА

О. БОГОМОЛЕЦЬ, нардеп: «4 млрд. грн на закупівлю медикаментів заплачені постачальникам ще в листопаді 2016, а медикаментів для хіміотерапії онкохворих, закуплених за державні кошти, досі нема.. На складах в карантинній зоні лежать коробки з медикаментами, які не можуть бути використані, адже їх термін придатності обмежений...»

ЛИСТИ З ОХМАТДИТу

Світлана ДОНСЬКА, зав. Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку в ОХМАТДИТ: «Ми регулярно відправляємо листи в МОЗ, інформуючи їх, що ситуація майже катастрофічна, останній – 30.06, і перелік подовжується. Там протипухлинні препарати, які не можна замінити. Нам кажуть в МОЗ, що закуплять в кінці липня, за деякими препаратами не знаємо, чи їх закупили…»

Олександр ЛІНЧЕВСЬКИЙ: «Неприємно говорити про маніпуляції даними та свідоме викривлення фактів. Якщо мова про те, що деяких препаратів забагато і вони прострочені – треба з’ясувати, хто їх замовляв. І відповіді будуть сумними для тодішнього ОХМАТДИТу. Наприклад, у відділенні гемодіалізу втричі більше витратних матеріалів, ніж для усіх пацієнтів, яких ОХМАТДИТ взагалі колись приймав».

РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕВІРКИ ОХМАТДИТу

Олександр ЛІНЧЕВСЬКИЙ: «Коли в онкологічному відділенні замість протоколів лікування є лише протоколи досліджень ефективності медпрепаратів, це не просто погано, це жахливо. Якщо відділення не має документу, обов'язкового до виконання, як лікувати дитину, а замість цього показують протоколи досліджень від фармкомпаній з ефективністю препаратів, то тут є проблеми».

Інформацію про те, скільки ліків і за які гроші закупили міжнародні організації для України, в тому числі і для ОХМАТДИТу, можна переглянути на сайті МОЗ

Нагадаємо: нещодавно в МОЗі відбувся конкурс на заміщення посади головного лікаря ОХМАТДИТу. З другої спроби була обрана Ірина САДОВ'ЯК з Коломиї, зараз проходить перевірку і найближчим часом має приступити до виконання своїх обов'язків.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад