уточнити пошук

здоров'я:

Спалах вірусу Коксакі на курортах. Як вберегтися?

Із сонячних курортів можна привезти не лише засмагу та гарні враження, а й віруси. Зокрема, останнім часом багато маленьких туристів, в основному це діти до 7 років, приїжджають з відпочинку, перехворівши на ентеровірус Коксакі. short.media поспілкувався з тими, хто переніс це захворювання. А про те, як вберегтися, розповіла лікар-педіатр Ірина ЧЕБАНОВА.

 

ГАРЯЧКА ТА СУДОМИ

Відпочинок Наталії та Романа з дітьми закінчився на 4 день перебування у турецькому 5-зірковому готелі. Вночі у 2-річної Соломії піднялася температура вище 38. Тоді її збили жарознижувальним. А вже наступного дня дитина потрапила до лікарні з гарячкою та судомами. За кілька днів після повернення додому вже у 7-річної Поліни з’явилися характерні для вірусу Коксакі висипи.

 

ЩО ЦЕ ЗА ВІРУС?

І. ЧЕБАНОВА: «Вірус Коксакі відноситься до ентеровірусів, які розмножуються в шлунково-кишковому тракті дитини. Вірус розповсюджується дуже швидко. Маленькі діти 1-5 років не слідкують за гігієною, тому вірогідність підчепити більша. Саме тому дорослі рідко страждають на Коксакі. Лікування проходить в основному симптоматичне і підтримувальне».

 

СИМПТОМИ КОКСАКІ

І. ЧЕБАНОВА: «Найперші симптоми – це гарячка до 39 і вище, пронос, діарея, блювота, біль в животику, потім з’являється висип. Ця хвороба ще називається «рука-нога-рот». Тому що висип проявляється на ручках, ніжках, обличчі, в горлі. Якщо висока температура, то можуть спостерігатися фебрильні судоми. Таке також буває при зневодненні, тоді досить швидко втрачаються мінерали».

 

ДЕ ПІДЧЕПИТИ?

І. ЧЕБАНОВА: «Вірус Коксакі живе там, де порушуються санітарно-гігієнічні норми. Також він швидко розмножується у прогрітій воді, зокрема в басейнах. Ентеровірус можна підчепити і в морі, якщо діти купаються біля берега і ковтають воду. Адже концентрації солоної води не вистачає, аби його вбити. Вірус передається також хворими через іграшки, столове приладдя, на дитмайданчику».  

 

ЯК ЛІКУВАТИ?

І. ЧЕБАНОВА: «Необхідно одразу давати жарознижувальне. Також, щоб не відбувалося зневоднення організму, побільше пити. Рекомендується прийом розчинів для оральної регідрації, сорбентів. Дотримуйтесь дієти. Не ставте діагноз самі, краще викликати лікаря. А перед поїздкою доцільно дізнатися про медичні заклади у місці відпочинку, умови страхового полісу».

 

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ?

  • Приходь з дитиною на сніданок/обід/вечерю раніше. До того, як усі прийдуть у ресторан
  • Накладай їжу з шведського столу своєю ложкою 
  • Мий фрукти в ресторані перед тим, як їсти і давати дітям
  • Дизенфікуй руки спиртовим дизинфектором перед їжею
  • Часто і якісно мий дитині руки милом 
  • Купайся в морі, а не в басейні (особливо дитячому)
  • Навчи дитину не пити воду з моря (басейна)

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад