уточнити пошук

здоров'я:

short-7 способів вижити в спеку без кондиціонера

Вже пройшла половина літа, проте воно ще не увімкнуло сонце на повну. Але для тих, хто не може собі дозволити вибратися на природу, а змушений проводити літо в тісних і задушливих кам'яних «коробках» навіть 20 градусів — це справжні тортури. Кращий засіб від спеки — кондиціонер. Дороге задоволення яке інколи ще й може шкодити здоров'ю. Ми знаємо, як пережити спеку без кондиціонера.

ЗАЧИНИ ВСІ ВІКНА ТА ДВЕРІ

Ми звикли відкривати вікна у спеку, однак тільки впускаємо гаряче повітря в квартиру. Закриті штори або жалюзі здатні зменшити температуру в приміщенні на 3-10 градусів. Вдень вікна краще закривати, особливо якщо вони виходять на один бік і немає можливості влаштувати протяг. Провітрювати квартиру краще вночі.

ЗАХИСНА ПЛІВКА НА ВІКНА

Посилити ефект допоможе тонування скла. Таке покриття практично не затемнює вид з вікна, при цьому дозволяє відчутно знизити температуру в кімнаті. Необов'язково, щоб плівка була чорною, вона може бути різних кольорів, залежно від вашого смаку і переваг. Якщо заклеювати вікна — не ваш метод, прикріпіть до них фольгу. Вона також добре відбиває тепло і світло.

ЗВОЛОЖУЙ ПОВІТРЯ В БУДИНКУ

Ще одна обставина, яка впливає на комфорт у спеку, — вологість повітря в приміщенні. Можна просто намочити штори. А ще прибери килими і частіше протирай підлогу дуже холодною водою. Вологе прибирання прекрасно рятує від спеки, тому не лінуйся робити це кожен день. Ще можеш придбати зволожувач повітря. Він не дорогий і дихати в будинку буде значно легше.

ОХОЛОДИСЬ САМ

Вологу можна використовувати і для того, щоб самому врятуватися від спеки. Це може бути як звичайне змочування голови в прохолодній воді, так і періодичне прийняття прохолодного душу. У квартирі від цього холодніше не стане, але ти на певний час зможеш забути про спеку. Також пам’ятай про холодні напої, вільний одяг, змочені водою пов'язки на голові і зап'ястях.

ВИМКНИ ВСІ ЕЛЕКТРОПРИЛАДИ

Побутові прилади при роботі випромінюють тепло. Навіть холодильник, який повинен охолоджувати, віддає величезну кількість тепла. Вимкнення холодильника, звичайно, крайній захід, але щодо роботи пилососів, фенів, прасок, комп'ютерів і телевізорів треба задуматися. Також краще замінити лампи розжарювання на флуоресцентні або світлодіодні, які виділяють на 80% менше тепла.

ПОДАЛІ ВІД ПЛИТИ

Літо — не найкращий час для стояння за плитою. Замість того, що смажити курку або варити борщ, нагріваючи тим самим всю квартиру, дотримуйся меню з холодних страв. Вони сприяють також і швидкому метаболізму, а значить, тіло не буде перегріватися від зайвої енергії, що витрачається на перетравлення важкої їжі.

САМОРОБНИЙ КОНДИЦІОНЕР

Якщо вищезазначені поради вже не допомагають охолодити повітря, прийшо час зробити саморобний кондиціонер. Під вентилятор або навпроти нього постав кілька пляшок із замороженою водою або тарілку з льодом. Випаровуючись, вона охолодить кімнату на кілька градусів. Так ти створиш ефект кондиціонера.  

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад