уточнити пошук

здоров'я:

short-6 небезпечних помилок 1-ї допомоги, які можуть коштувати життя

З моменту, коли я пройшла курс першої домедичної допомоги дітям, минуло 2 місяці. На щастя, мені не довелося застосовувати свої знання. Але медрукавички і пристрій для штучного дихання «рот в рот» ношу з собою щодня. Щоб теорія не забувалася, треба її систематично повторювати. Тому, продовжуючи цю тему, я відібрала для тебе 6 найбільш поширених помилок при наданні першої домедичної допомоги.

НЕВИПРАВДАНИЙ ГЕРОЇЗМ

Оціни ситуацію, подзвони в рятувальні служби. Якщо не впевнений у своїй безпеці, не потрібно екстремального героїзму (якщо ти не професійний рятувальник). Уяви – перед тобою автомобіль, який в’їхав у стовп електропередач. Ти необдумано кидаєшся на допомогу водію і тебе вдаряє струмом… Тому, як би це цинічно не звучало – один труп завжди краще, ніж два.

ВИТЯГНУТИ ЗА БУДЬ-ЯКУ ЦІНУ

Уяви:ти – свідок ДТП. Бачиш постраждалого і перша думка – негайно витягнути його звідти. Звичайно, якщо авто горить і щосекунди може вибухнути бак з бензином – це варто зробити. В усіх інших випадках тягнути людину за руки чи ноги не можна, бо ти не знаєш, чи пошкоджено його хребет чи ще щось, і можеш суттєво нашкодити.

ЛОЖКУ В ЗУБИ

Найбільш поширена помилка людей, які бачать епілептика з судомами – вставити постраждалому в зуби твердий предмет. Не роби цього – людина в момент епілептичного нападу має такий тиск між зубами, що металева ложка їх просто розкришить! Слід акуратно зафіксувати голову хворого двома руками, знаходячись позаду нього, до завершення нападу. І пам’ятай про медичні рукавички.

ЗМАЗАТИ ОПІК ОЛІЄЮ

Не можна в жодному випадку мазати опік олією чи маслом. Вони перекривають доступ повітря, яке має охолоджувати обпечену ділянку шкіри. Тепло не виходитиме, тим самим посилюючи біль. Слід поливати опік прохолодною водою або робити прохолодні примочки. Навіть пантенол чи його відповідники радять застосовувати не раніше, ніж через 6 годин.

РОЗТИРАТИ ОБМОРОНЕНІ РУКИ, НОГИ, ВУХА

Це про обмороження. Не можна обморожені кінцівки піддавати різким рухам: розтирання, обливання чи занурення у гарячу воду (обезкровлені судини травмуються і навіть при поверненні до нормальної температури не функціонуватимуть як треба). Треба поступово і дуже повільно нагрівати кінцівку прохолодною чи ледве теплою водою.

ЗІГРІВАННЯ ПРИ ЛИХОМАНЦІ 

Якщо у людини висока температура і її лихоманить, не потрібно її зігрівати, щоб вона «пропітніла». Це може неймовірно швидко підняти температуру до критичної і запустити незворотні процеси. При 38,5 і вищій (у дітей) слід дати жарознижувальне, дорослому запропонуй вологе обтирання... усе, що допоможе тілу скинути зайве тепло.

Більше про першу допомогу дітям і СЛР тут.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад