уточнити пошук

здоров'я:

У садок без щеплень. Це можливо?

Чи має право завідувач дитсадка відмовити вашій дитині у дошкільній освіті, якщо у неї немає всіх щеплень? Коли його дії є неправомірними? Що робити, якщо ви відійшли від графіка? short.media розповідає про ключові пункти Листа МОН та МОЗ України щодо цього питання. 

ПРИЙОМ ДІТЕЙ ДО ДНЗ

Згідно з п. 6 Положення про ДНЗ, прийом дитини у ДНЗ здійснюється його керівником протягом календарного року на підставі: 

  • заяви батьків або осіб, які їх замінюють
  • медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад
  • довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження

ЯКІ ЩЕПЛЕННЯ Є ОБОВ'ЯЗКОВИМИ?

  • Згідно із ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» (ст.12 і 15) та «Про забезпечення саніт. та епідем. благополуччя населення» (ст. 27), з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні профілактичні щеплення є обов’язковими.

Дітям, які не отримали щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

ВІДХИЛЕННЯ ВІД ГРАФІКА ЩЕПЛЕНЬ

Якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями (або відсутністю вакцини), за умов благополучної епідемічної ситуації, за рішенням консиліуму відповідних лікарів, діти можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

ЯКЩО ВИ ВІДМОВЛЯЄТЕСЯ ВІД ЩЕПЛЕНЬ

Якщо у дитини відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (незалежно від причин), вам потрібен висновок ЛКК (лікарсько-консультативної комісії) лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, у якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад. Варто зазначити, що у складі комісії має бути епідеміолог. 

ЯКЩО ЛКК ЗАБОРОНЯЄ ВІДВІДУВАННЯ ДНЗ?

ЛКК може заборонити дитині, у якої відсутні профілактичні щеплення,  відвідування навчального закладу. Особливо за умов складної епідеміологічної ситуації і/чи індивідуальних показаннях. У такому разі питання стосовно форм здобуття освіти такими дітьми вирішується місцевими органами управління освітою.

СУДОВА ПРАКТИКА

Олександр КРАМ, директор ТОВ «Юридична компанія «МОЄ ПРАВО»: «Батько нещепленої дитини звернувся з позов до суду про зобов’язання видати лікарсько-консультаційною комісією дозволу дитині про відвідування навчальних закладів. Зокрема батько наполягав на тому, що право дитини на освіту порушується. Проте суд відмовив у задоволенні позову (Справа №425/657/16-ц від 12.04.2016)».

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад