уточнити пошук

здоров'я:

Резус-конфлікт: що треба знати вагітним, аби спокійно спати

Лікар О. БЕРЕЗОВСЬКА у себе на сторінці в FB написала: «Ось уже декілька тижнів заспокоюю вагітну жінку, що стала жертвою рідкісної лікарської помилки. Мова про «резус-конфлікт», яким не лише лякають вагітних або тих, хто планує вагітність, а який ще й «лікують» чим тільки не хочеш, фактично завдаючи серйозної шкоди організму жінки і плоду». Далі публікуємо те, що лікар радить знати.

О. БЕРЕЗОВСЬКА: «Проаналізувавши російськомовні публікації, у тому числі професійні, я була шокована тим, що 99% джерел, до яких звертаються і лікарі, і пацієнти, містять неправдиву інформацію. У більшості пострадянських лабораторій неможливо отримати точну інформацію, що саме визначають при діагностуванні резус- і групових «конфліктів» (і більшість визначає хибні антитіла)».

ВАГІТНІСТЬ, АНТИТІЛА ТА ІНФЕКЦІЇ

Під час вагітності часто підвищуються рівні IgM. Ці антитіла НЕ небезпечні, вони не характеризують активність інфекційного процесу. Тому звертаюся насамперед до колег-інфекціоністів: ніде у світі не лікують «приховані інфекції» лише за рівнем IgM, а тим більше, при вагітності. Два єдині захворювання, які можна лікувати, це герпес і токсоплазмоз.

ПРО «ШКІДЛИВІ» АНТИТІЛА

При резус- і групових конфліктах грають роль лише антитіла класу IgG. Вони можуть проникати через плаценту і ушкоджувати еритроцити плоду. На жаль, у російськомовних онлайн-джерелах інформація з точністю навпаки – в усьому звинувачують антитіла IgM та у всіх підряд перевіряють рівень цих антитіл у крові (Увага: тестом «Атнти Д супер» визначають антитіла IgM!!!).

 

ЩО ТАКЕ ГЕМОЛІТИЧНА ХВОРОБА ПЛОДУ?

У світі НЕ існує лікування гемолітичної хвороби плоду (що теж треба уміти діагностувати, а не ставити усім лише за рівнем антитіл), окрім внутрішньоутробного переливання крові плоду. Ніщо інше НЕ допомагає, навіть може виявитися небезпечним і шкідливим. Якщо лікар направляє вас у стаціонар для «зниження антитіл» або «очищення крові», біжіть геть!

ПРО ТАКТИКУ

Якщо внутрішньоутробне переливання плоду провести неможливо, стежать за його станом з допомогою ДОПЛЕР-УЗД і при погіршенні ситуації викликають пологи. Виходити недоношену дитину набагато простіше, ніж врятувати майже мертву на пізнішому терміні через надто нераціональну вичікувальну тактику.

ПРО «ЖОВТУШКУ» і ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ

Існує декілька видів жовтяниці новонароджених, і гемолітична хвороба навороженных – це рідкісне явище. Діагноз НЕ ставлять за рівнем антитіл у грудному молоці жінки (їх взагалі там не визначають! Природно, після пологів вони там будуть!). Грудне вигодовування при гемолітичній хворобі новонароджених НЕ протипоказано.

 

АНТИ-Д

Введення антирезусних анти-Д імуноглобулінів(IgG) проводиться на 28 тижні при титрі цих антитіл в крові не більше 1:4 і після пологів при резус-позитивній групі крові у дитини. Це профілактика «резус-конфлікту» для ПОДАЛЬШИХ вагітностей, і вона не відіграє жодної ролі для наявної вагітності.

 

 Читай також про вагітність і гепатит.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад