уточнити пошук

здоров'я:

Перша допомога при отруєнні грибами. Що робити до приїзду лікаря?

Усі лікарі, яких я запитала, що робити і як надавати першу допомогу при отруєнні грибами, відповіли: не їсти їх. І особливо не давати дітям! А якщо вже таке сталося – негайно викликати швидку допомогу. Чому? Читай далі про симптоми і профілактику.

ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ САМЕ НЕ МИНАЄ!

Приміром, при отруєнні блідою поганкою після нездужання хворому досить швидко стає легше. Хоча в цей час в організмі відбуваються безповортні процеси, які лікар може побачити з аналізу крові, а не тоді, коли вже відмовляють нирки і печінка… До речі, для встановлення точного діагнозу радять зберегти залишки недоїдених грибів чи навіть посуд, в якому готували страву.

СИМПТОМИ ОТРУЄННЯ  

Симптоми отруєння можуть з’явитися через добу і більше. Чим довше отрута буде в організмі, тим складнішими будуть наслідки. Важливо вчасно помітити такі симптоми: нудота, діарея, біль в животі, запаморочення, головний біль, спрага, слабкість. Можливі також галюцинації, збудження або навпаки загальмованість, втрата свідомості, падіння артеріального тиску, ускладнення дихання...

ДО ПРИЇЗДУ ЛІКАРЯ

Промити шлунок, дати активоване вугілля чи ентеросгель. Якщо у хворого симптоми обезводнення, низький тиск, судоми, втрата зору – ЦЕ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ. Тому до встановлення діагнозу при болях в животі лікарі радять дотримуватись простого правила –  тримати хворого без їжі, в холоді і спокої. І якомога швидше довезти до лікарні, особливо якщо мова про дитину.

ПРОФІЛАКТИКА ОТРУЄННЯ

НЕ ЇЖ ГРИБИ!;)

Або їж лише добре знайомі і точно їстівні. Не збирай гриби поряд з трасами і промисловими зонами, не купуй гриби з рук. Їж лише молоді гриби, добре очищай їх перед приготуванням, не соли і не маринуй гриби в оцинкованому посуді, правильно готуй (вимочування, виварювання…).

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад