уточнити пошук

здоров'я:

Осіння хандра чи серйозна хвороба? 7 симптомів, які не можна ігнорувати

Моя подруга другий тиждень скаржиться на постійну втому, сонливість і головний біль. Ранкова кава не допомагає. Втома і головний біль списується на стрес в офісі. Втім лікарі радять не ігнорувати такі сигнали організму, а якнайшвидше звернутися до спеціаліста. Які симптоми можуть бути тривожним дзвіночком? short.media запитав у лікарів.

ХРОНІЧНА ВТОМА І НЕСТАЧА СИЛ

Піднімаєшся вранці з ліжка, а відчуття такі, ніби взагалі не спав, а пробіг марафон?! Навіть якщо позаду вихідні і кілька тижнева відпустка?! Як варіант, можуть бути: проблеми з гормональним балансом, обміном речовин або серцево-судинною системою. Але ставити собі діагноз – справа не вдячна, тому краще проконсультуйся з ендокринологом (кардіологом, терапевтом).

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ І БІЛЬ ЗА ГРУДИНОЮ

Розпираючий біль у потилиці разом з мерехтінням в очах може бути симптомом гіпертонії. Сильний біль, який посилюється при різких звуках, яскравішому світлі, характерний для мігрені. Біль часто супроводжує і інфекційні хвороби. Якщо він різкий + судоми + втрата свідомості – симптоми інсульту. Різкий, сильний біль за грудиною, що віддає в ліву руку – схоже на інфаркт.

СУХІСТЬ У РОТІ

Хочеться пити зранку, наче після кросу:

а) дихав уві сні ротом. Може бути закладений ніс (звичайна застуда), гайморит, викривлення носової перегородки (консультація ЛОРа)  

б) постійна спрага, втрата ваги, проблеми з зором – характерні ознаки діабету ( консультація ендокринолога, терапевта)

ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ

Нормально, якщо випадає орієнтовно від 50 до 150 волосинок. Але коли кількість вимірюється «пучками», при тому що ні стресу, ні фізичного пошкодження волосся не було, можливо, є збій в роботі щитовидної залози (гіпотиреоз – нестача гормонів ЩЗ). Варто проконсультуватися в ендокринолога.

БІЛЬ У ЖИВОТІ

Якщо болить в районі кишківника, нижче і правіше, посилюється при покашлюванні і натисканні – можливий «апендицит». Терміново викликай швидку (консультація хірурга). Якщо ріжучий, болить вище і виникає через годину після їжі – можлива виразка (особливо якщо є КРОВ у випороженнянх). Якщо є інші симптоми (рвота, пронос...) – максимально швидко отримати консультацію гастроентеролога.

ХРОНІЧНЕ ПІДВИЩЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА

Якщо кілька тижнів підряд температура тіла тримається вище 37 градусів,  при цьому у вас немає супутніх симптомів ГРВІ, може бути кілька причин: а) запалення сечостатевої системи, аутоімунні й ендокринні захворювання, пухлини і рак крові або туберкульоз (+кашель, кров в мокротинні); б) зниження температури (озноб), проблеми з серцево-судинною системою.

КРОВОТОЧИВІСТЬ ЯСЕН

Хтось місяцями не зважає на це не приємне явище. А дарма. Кровоточивість ясен може бути причиною  багатьох захворювань. Стандартно це може бути симптомом парадонтозу, парадонтиту чи гінгівіту. Або, як варіант, гастриту чи цирозу печінки. Для початку стоматолог і терапевт підкажуть, чи потрібні дообстеження та додаткові аналізи.

Читай ще: Правда та міфи про телемедицину

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад