уточнити пошук

здоров'я:

Непотрібні аналізи: як зрозуміти, що вас «розводять»?

Ті, кого не влаштовує якість «безкоштовної» української медицини, нині пробують приватну. Приватних клінік (та і державних), особливо у великих містах, зараз досить багато. Простіше за все записатися на конкретний час і офіційно через касу оплатити консультацію лікаря. І наша справа як пацієнтів – зрозуміти, коли «рекомендації» переходять розумну межу і перетворюються на викачування грошей.

ДОВГИЙ СПИСОК ПРИЗНАЧЕНЬ

Вас має насторожити, якщо список аналізів надто довгий. Особливо якщо ви прийшли до лікаря зі звичайним ГРВІ, а призначень і аналізів отримано на десяток пунктів. Зазвичай терапевт при таких скаргах не призначає МРТ чи аналіз на гормони щитовидної залози. Якщо немає супутніх скарг, достатньо розгорнутого аналізу крові.

НАДТО НАПОЛЕГЛИВИЙ ЛІКАР

Спеціаліст, який переконує, що «таке важливе обстеження» можна зробити у них, і лише у них, за такою вигідною ціною, також має викликати у вас певні підозри. Варто вивчити ринок - і дізнаєтеся багато цікавого. Зазвичай спеціаліста (обстеження) навіть з дуже вузькопрофільної проблеми можна знайти ще в кількох медзакладах.

ШВИДКІСТЬ УХВАЛЕННЯ РІШЕНЬ

Якщо вас схиляють ухвалити рішення негайно. «Оперативне втручання вже завтра» чи «комплексне обстеження не відходячи від каси» виглядають підозріло. Якщо це не «апендицит», звичайно, не варто погоджуватися. Якщо ви виконуєте усі призначення лікаря, пройшли усі обстеження, але лікування затягується і паралельно «вилазять» ще якісь проблеми – з вас тягнуть гроші.

ДОВІРЯЙ… ТА ПЕРЕВІРЯЙ

Мисліть критично і не бійтеся перепитати, навіщо той чи інший аналіз саме вам чи що має показати дане дослідження (підготуйте запитання лікарю і запишіть їх, щоб не забути під час зустрічі). Відповідь «про всяк випадок» вас не повинна влаштувати. Якщо виник сумнів у призначенні – проконсультуйся з ще одним спеціалістом і порівняйте призначення й встановлений діагноз.

ШУКАЙТЕ АЛЬТЕРНАТИВУ КЛІНІЦІ

Зберіть інформацію про лікарів і клініки, які можуть допомогти у вирішенні вашої проблеми. Важлива не лише вартість послуг, авторитетність лікаря, відгуки в мережі, а й ще те, чи послуговуються лікарі конкретної клініки доказовою медициною (на це я особливо останнім часом зважаю). Такі лікарі ніколи не призначатимуть зайвих препаратів і додаткових досліджень.

ЩЕ ПРО ЛІКАРІВ І ДОКАЗОВУ МЕДИЦИНУ

Лікар, який послуговується доказовою медициною, не може бути гомеопатом. Він не поставить вам такі діагнози, як «вегетосудинна дистонія чи «дисбактиріоз», і не призначить ліки в ін’єкціях, якщо є аналог у таблетках чи курс вітамінних крапельниць. Також він не призначить вам імуномодулятори типу анаферону чи противірусні при ГРВІ.

ВАЖЛИВО: ПРО ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ (для пацієнтів)

Перед візитом до лікаря кожен часто «штудіює» простори інтернету. Варто пам’ятати, що Google не має медичної освіти. Проте доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені Шупика Федір ЛАПІЙ радить англомовні, зате варті довіри:

а) emedicine.medscape.com

б) uptodate.com

в) cochrane.org

Eugene Lavrenko

Eugene Lavrenko

Интернет-комментарии плохой советчик в медицинских вопросах. Отзывы оставляют люди, которые не являются экспертами и не могут верно оценить профессиональную сторону услуги или сервиса.

1/1

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад