уточнити пошук

здоров'я:

Не все пропало. Заміністра про те, що буде з МедРеформою

Баталії навколо документу, який мав дати старт медреформі, тривали майже рік. Кульмінація сталася цього тижня в парламенті. Голова профільного комітетут О. БОГОМОЛЕЦЬ в день, коли мали голосувати за закон, потрапила до лікарні. Але до діла в залі так і не дійшло.Чому, які зміни пропонують урядники пацієнтам, лікарям і коли вони запрацюють? В ексклюзивному інтерв'ю short.media розповів П. КОВТОНЮК.

ЧОМУ ХРЕСТ НА РЕФОРМІ НЕ ПОСТАВЛЕНО

П.КОВТОНЮК:«Початок реформи в 2018 – це вже дедлайн, бо 2019 – виборчий рік. А щоб почати в 2018, нам потрібно в бюджеті на цей рік передбачити цю реформу. А бюджет формується з середини вересня і до кінця року. Фактично голосування у вересні означає, що ми маємо стрибнути в останній вагон».

ПРО РОБОТУ З ДЕПУТАТАМИ

П.КОВТОНЮК:«Ми працюємо з комітетом у професійному полі – це забирає інсинуації, і в разі наявності взаємного бажання працювати в такому форматі ми досягаємо фантастичних результатів. На робочій групі, коли було 800 поправок і взаємне бажання ці поправки пройти, перебування у професійній дискусії показало чудеса».

 

ЩО ЗАРАЗ Є В ЗАКОНОПРОЕКТІ 

П.КОВТОНЮК: «Збереглася основна модель реформи: принцип «гроші йдуть за пацієнтом», пряма виплата медзакладу за послугу, а не за утримання, частина депутатів просила залишити первинну медичну допомогу на принципі утримання. Ми сильно билися за цю норму, створення НСЗ і поняття державних гарантій – чіткого обмеженого переліку того, що держава може оплатити».

ПРО НАЦІОНАЛЬНУ СЛУЖБУ ЗДОРОВ'Я (НСЗ)

П.КОВТОНЮК:«Це нове. Воно виглядає загрозливо і дуже багато правок стосувалися саме НСЗ. Сам формат цієї служби, її роль просто замовника медпослуг, який не володіє своїми коштами і лікарнями – рівновіддалена від усіх сторін, але підконтрольна уряду – знімає багато корупційних ризиків» 

ПРО МІЖНАРОДНІ ПРОТОКОЛИ

П.КОВТОНЮК: «У дискусії цю норму почали доволі різко змінювати в неправильний бік. Тому ми поставили питання категорично – або ми ідемо в оригінальній редакції, або відкладаємо це питання. І депутати запропонували цю норму виключити взагалі з поверненням до неї пізніше, тим часом ми продовжуємо регулювати це питання нашими наказами».

КОМУ СУБВЕНЦІЮ?

П.КОВТОНЮК: «Це така маніпулятивна теза, що ми забираємо субвенцію. Бо субвенція – це кошти на меддопомогу, які сьогодні йдуть через механізм утримання лікарень. Ми ті самі кошти (і навіть більше) пускаємо через механізм послуг у лікарні. Значить, чиновник на місці не буде розподіляти кошти між лікарнями. Кошти підуть просто туди, де надається медична допомога».

ЩО ДО ГОЛОСУВАННЯ РОБИТИ ЛІКАРЯМ І ПАЦІЄНТАМ?

П.КОВТОНЮК:«Чекати, але після прийняття у вересні у нас буде лише три місяці, щоб підготуватися, тому ми за літо допрацюємо усі технічні моменти, напишемо алгоритми дій і інші рекомендаційні документи».

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад