уточнити пошук

здоров'я:

Не хлопчик, і не дівчинка

У Канаді вперше в історії немовляті видана медкарта без вказування статі. У медичній карті дитини в графі «стать» написана лише латинська буква U, яка може означати або «невизначена» (undetermined), або «не встановлена» (unassigned). short.media пропонує не ставити стандартні питання на кшталт «хто винен» і «що робити», а розібратися в суті того, що відбувається.

Завдяки наполяганню батька, Сілі Атлі – так звати дитину, став першою людиною без статі. Батьком дитини є відомий трансгендер-активіст Корі ДОТІ, який виступає за те, що людина повинна самостійно визначати свою статеву приналежність. Сам він не називає себе чоловіком або жінкою, а вживає займенник «вони» по відношенню до себе і дитини.

Хоча медичну карту дитині видали, історія триває: адже чиновники Британської Колумбії поки відмовляються видати Сілі посвідчення про народження без гендерної відмітки. Як зазначає телеканал CBS News, вслід за владою Британської Колумбії рішення позначати таким чином стать дитини в медкартах можуть прийняти і в провінціях Онтаріо й Альберта.

Олена БЕРЕЗОВСЬКА: «Я впевнена, що дитина повинна знати, що за статевою приналежністю вона є хлопчиком або дівчинкою. Страждає насамперед психіка дитини. Трансгендерами люди стають з початком статевого дозрівання. Таким чином, вважаю дії матері, яка хоче виділитися з натовпу звичайних батьків своїм «унікальним» рішенням, реально неадекватними».

Катерина ГОЛЬЦБЕРГ, психолог: «Статева ідентифікація – частина структури самосвідомості. Знати свою стать нормально. Ненормально вважати статеву приналежність перевагою, чого, мабуть, хотіли уникнути батьки, протестуючи проти гендерних стереотипів. Таке рішення з їх боку вимагає тонкого психологічного супроводу, адже може стати психологічною травмою».

Ірина ФЕДОРОВИЧ, голова ГО «Центр Соціальна Дія» і співголова Коаліції з протидії дискримінації в Україні: «Дитину не намагаються позбавити статі, їй дають можливість вирости і самостійно визначити свою стать.Наразі концепція гендеру отримала розвиток і дискусію, і ми бачимо, що іноді лікарі помиляються. Нам слід відходити від обов‘язкового визначення статі дитини при народженні».

Олена Шевченко, директорка ГО «Інсайт»: «Батьки, на мій погляд, виходять з кращих інтересів дитини, у якої/якого має бути вибір, як поводитися і ідентифікувати. Дитині хочуть дати простір для самовираження і вибору. Сьогоднішня емоційна критика пройде з часом, коли люди більше знатимуть про те, як гендерні рамки ламають людям життя».

Наталя Мезіна

Наталя Мезіна

Важливе стосовно психічного розвитку. Для формування психіки будь яка людина в дитинстві набуває самоідентифікацію , яка базується на сталих вже сформованих людством якостях. Стать чоловіча або жіноча це фундаментальні маркери які надаються при народженні навіть якщо біологічно стать не визнанна. Без цього визначення , як важливої переумови , не можливе подальше нормальне формування психіки.

1/1

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад