уточнити пошук

здоров'я:

«Не дайте нам померти». Акція на підтримку онкохворих українців

Українські лікарі сказали їм, що більше нічим не допоможуть. Сьогодні в черзі МОЗ таких 93. Їм потрібна термінова трансплантація кісткового мозку. На оплату лікування за кордоном в цьому році виділили 203 млн грн. Для порятунку людей потрібно ще 420 до кінця року. Родичі вже зустрілись з МОЗ, урядники з депутатами. Чи будуть гроші? З'ясовував short.media.

ПРО ГАРАНТІЙНІ ЛИСТИ

Родичі і близькі хворих нагадали про себе під Кабміном. Просили прискорити виділення коштів або хоча б видачу ГАРАНТІЙНИХ ЛИСТІВ про те, що допомога буде. Ці листи дадуть можливість провести термінові операції за кордоном, пояснює Юрій АНДРЕЄВ. Він нещодавно переніс трансплантацію кісткового мозку і, як ніхто, добре знає проблеми онкохворих українців.

ЧОМУ ТРЕБА НЕГАЙНО?

Ще одна учасниця акції – Таїсія Тихомирівна ОСТАПЧУК – розказує свою історію і пояснює, чому вона не може чекати. $110 тис. треба терміново, аби врятувати її 28-річного зятя. За 9 міс. хвороби витратила уже 800 тис. грн. Але організм не відповідає на хіміотерапію, тому трансплантація кісткового мозку потрібна ТЕРМІНОВО. 

РЕАКЦІЯ МОЗ

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна СУПРУН пояснила, що після зустрічі з родичами хворих вже мала зустріч з нардепами, яким пояснила, що тяжкохворі чекати не можуть. За її словами, МОЗ даватиме гарантійні листи, як тільки депутати дадуть додаткові гроші. Урядниця обіцяє також змінити процедуру виділення грошей, щоб держава могла кооперуватися з благодійними фондами. 

ЗА КИМ РІШЕННЯ?

Щоб отримати гроші, потрібно внести зміни до бюджету. Депутати мають дати добро на виділення додаткових коштів по програмі «Лікування громадян за кордоном». Загалом треба 470 мільйонів гривень для покриття витрат на операції українських громадян на всі 100%. Сьогодні вже пролікували 74 пацієнтів (203 млн грн.) На черзі – 93. Середня вартість лікування – майже 3 млн грн.

ОБІЦЯНКИ ДЕПУТАТІВ

Вже після завершення акції під Кабміном в парламентському комітеті охорони здоров'я депутати погодились на виділення додаткових 420 млн гр. на лікування онкохворих за кордоном. Тепер питання за сесійною залою. Для підтримки цього рішення залишилося 2 сесійних дні.


Читай також: Медреформа: зараз або ніколи?! 

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад