уточнити пошук

здоров'я:

Кліщі… без паніки. Про бореліоз і самолікування

Тебе чи твою дитину вкусив кліщ і ти не знаєш, як правильно його витягнути і чи не підхопив якусь з десятка болячок, що їх переносить ця комаха? Починаєш істерично шукати в інтернеті рецепти порятунку? Так робить більшість... Зупинись, short.media дізнався, чого насправді треба остерігатися і чого робити не слід.

ЗАХИСТ І ПРОФІЛАКТИКА  

  • «Небезпечні» місця: парк, ліс (листяний, змішаний), присадибна ділянка...
  • Одягай на такі вилазки закритий одяг і не лежи на траві
  • Використовуй репіленти, дітям розпилюй лише на одяг (вони токсичні!)
  • Оглядай тіло одразу після прогулянки, найчастіше вони кусають:під рукою (пахви), навколо вуха, всередині пупка, під коліном, на голові у волоссі, між ніг, навколо талії… 

 

ЧИ ВАРТО… САМОМУ ВИТЯГНУТИ  КЛІЩА?

Лікарі не радять, якщо ви цього ще не робили і якщо не впевнені, що зробите вдало. Хірург у травмпункті допоможе. Прислухатись до порад з інтернету – мазати кліща олією, йодом, вирізати гострими предметами, вичавлювати, обкручувати нитками і т.п. – не варто.

 

А ЯКЩО ТРАВМПУНТ ДАЛЕКО?

  • спец. інструментом (схожий на двозубу зігнуту виделку) зачіпають кліща, щоб він опинився між зубчиками, і акуратно викручують
  • пінцетом із загнутими кінцями захопити якомога ближче до шкіри й дуже повільно і легенько тягнути вгору, водночас обертаючи в будь-яку сторону
  • накидаємо на комаху петельку з товстої нитки та, акуратно похитуючи з боку в бік, повільно витягуємо кліща

 

БОРЕЛІОЗ, ЧИ ЛАЙМОВА ХВОРОБА

Найбільш поширена для нашого регіону хвороба, яку переносять кліщі. Це захворювання супроводжується появою (через 1-2 тижні після зараження) так званої мігруючої еритеми та ураженням суглобів, серцево-судинної та нервової системи. Перший прояв – поява на тілі (кільцевої) еритеми навколо місця укусу кліща (може бути кілька по тілу). Зазвичай вона не свербить.

 

ЯК ЛІКУВАТИ

Федір ЛАПІЙ, головний дитячий імунолог Києва: «Ризик захворіти мінімальний, якщо кліща дістали протягом кількох годин після укусу. Якщо з’явилися перші ознаки бореліозу – до інфекціоніста, і він призначить лікування. Зазвичай це антибіотик, від 14 до 21 дня. Профілактично приймати антибіотики Асоціація інфекціоністів США (IDSA) не рекомендує».

 

 

ЯКЩО НЕ ЛІКУВАТИ

Захворювання може перейти у хронічну форму враження суглобів, серця чи нервової системи. Бувають летальні випадки або, коли еритеми не було, а пацієнт звертався вже з ураженнями нервової системи чи суглобів. Лікарі радять через 21 день здати аналіз на АТ до Borrelia burgdorferi (Ig M та Ig G) і до інфекціоніста.

Читай також як лікувати сонячні опіки.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад