уточнити пошук

здоров'я:

Кава допомагає жити довше. Нові дослідження на захист кави

Два великих дослідження, опублікованих 10 липня 2017 в Аnnals of internal Medicine, свідчать про те, що споживання кави може знизити смертність від багатьох хвороб. Вперше дослідники вивчали взаємозв’язок між споживанням кави, здоров’ям та смертністю. Дослідження проводили в різних європейських країнах, расових та етнічних групах. Втім не обійшлося і без ложки дьогтю у бочці меду пише Medscape.

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ХВОРОБИ

Може видатись алогічним, що речовина, яка здатна збільшувати кров’яний тиск, може зменшити ризик коронарної хвороби, серцеву недостатність і фібриляцію передсердь. Учені припускають, що в даному випадку корисні властивості кави переважають шкідливі. Зокрема, кавові боби зменшують окислення холестерину ліпопротеїнів низької щільності та запальних маркерів.

ЦЕРЕБРОВАСКУЛЯРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ІНСУЛЬТ

Вплив кави на мозок схожий за своїми результатами з впливом на судини. Метааналіз показав, що вживання від 1 до 6 склянок кави на день зменшує ризик розвитку інсульту на 17%. Дослідження серед шведських жінок показали зниження ризику на 22-25%. Інші дослідження свідчать, що випиті 1-3 склянки кави на добу захищають від ішемічного інсульту.

ДІАБЕТ

Кава відіграє важливу роль у запобігання гіперглікемії аномальних  рівнів ліпідів й збільшенню жиру в організмі. Дослідження показують зв’язок між вживанням кави та поліпшенням метаболізму глюкози, секрецією інсуліну та зниженням ризику діабету. Експерти припускають, що результат може бути пов’язаний з її протизапальними властивостями та антиоксидантним механізмом хлорогенової кислоти.

РАК

Дослідження показують,  що вживання кави зменшує ризик захворіти на багато видів раку, у тому числі рак едометрію, рак простати, молочної залози чи меланоми. Ще одне дослідження довело зменшення захворюваності на рак товстої кишки у тих, хто споживає понад 2 склянки на день. Вважається, що ці властивості обумовлені антиоксидантними та антимутагенними властивостями.

ДЕПРЕСІЯ

Споживання кави покращує психічне здоров’я і зменшує ризик депресії. Одне з досліджень показує, що жінки, які випивали 2-3 склянки кави, знизили ризик депресії на 15% порівняно з тими, хто пив менше 1 склянки на тиждень. Короткотерміновий ефект від кави може бути пов’язаний зі змінами серотоніну і активністю допаміну. А довгострокові з антиоксидантними та протизапальними властивостями.

РИЗИКИ

Поряд з перевагами є і ризики! Передозування кавою може викликати тривогу, безсоння і потенційно збільшити ризик виникнення глаукоми. Джон МАНДРОЛА, доктор медичних наук: «6 чашок кави достатньо, щоб викликати побічні ефекти, нервування, збільшення серцебиття, нудоту, тривогу, потовиділення та ін. Смертельна доза кофеїну – 10 г на день, це приблизно 100 чашок кави».

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад