уточнити пошук

здоров'я:

Грудне вигодовування. short-7 помилок та можливі ускладнення

Материнське молоко – найкраща їжа для малюка. Повністю засвоюється дитячим організмом, забезпечує нормальний розвиток та захист від хвороб. Як кажуть у ВООЗ, дитину бажано годувати грудьми до року, ідеально – до 2-х. Але зі свого досвіду скажу: помилок у цьому процесі не уникнути. Тому ми запитали у консультанта з грудного вигодовування Марини ШИМКОВОЇ, як не повторити найбільш поширені.

ХАРЧУВАННЯ І ПИТТЯ  МАМИ

Кажуть, годуючи, мама має  багато і повноцінно їсти (щоб молоко було жирним), або ж взагалі нічого не можна. Спокійно! Повноцінно – не означає багато, жирно, алергенно. Харчування має бути збалансоване і не відрізнятися від того, яке було під час вагітності кардинально. Пити треба лише за потреби та за бажанням. Жирність маминого молока не залежить від жирності харчування.

ОБЕРЕЖНО – ЗЦІДЖУВАННЯ І ...

Не потрібно після кожного годування зціджуватися. Мамині «груди» підлаштовуються під потреби малюка, і коли ти доціджуєш, організм на наступне годування дає більше, ніж потребує дитина. І знову все по новому колу – тобі доводиться зціджувати. Плоскі соски – причина відмови від ГВ. Це МІФ – все можна налагодити, при бажанні.

МИТТЯ ГРУДЕЙ ПІСЛЯ КОЖНОГО ГОДУВАННЯ І МАСАЖ ГРУДЕЙ У ВИПАДКУ ЗАСТОЇВ

Це не лише не корисно, а й може бути шкідливим, адже ти змиваєш природню мікрофлору, що може пересушити сосок і призвести до появи тріщин. Силовий масаж (непрофесійний) може ускладнити проблему й пошкодити і без того нагрублу молочну протоку. У випадку застоїв порадься зі спеціалістом та зроби легкий масаж під теплим душем.

 

РЕЖИМ ГОДУВАННЯ

Якщо дитина зригує – не факт, що вона переїла. До 6 місяців навіть в сильну спеку дитині не потрібно давати воду, тим паче соки, компоти. Вона отримує вологу з твого молока сповна. Якщо дитина просить – погодуй, плаче – не завжди голодна. Не давай прикорму і води в перші 6 місяців. Не варто заміняти дитині смоктання грудей сосками, пляшечками.

 

ДОКОРМ І ПРИКОРМ

Якщо дитина стала частіше прикладатися до грудей – не факт, що слід негайно вводити прикорм, «бо дитина не доїдає». Можливо, малюк просто потребує  частішого контакту з мамою. Якщо молоко не жовте, не факт, що його жирність нижче норми, ии могли зцідити лише переднє, а воно на 90% складається з води. Не давай прикорму (соски, пляшечки) і води в перші 6 місяців.

 

АЛЕРГІЯ – ПРИЧИНА ЗУПИНИТИ ГОДУВАННЯ ГРУДДЮ?

Ні. Якщо є алергія у малюка, варто спробувати прибрати з раціону мами можливі алергенні продукти. Це простіше, ніж потім підбирати дитині суміш, щоб замінити мамине молоко.

 

ОЗНАКИ, ЩО ВИ ПРИКЛАЛИ ДИТИНУ ДО ГРУДЕЙ ПРАВИЛЬНО

  • Усе тіло малюка розвернуте до мами
  • Дитина знаходиться впритул до мами, вона не напружена і задоволена
  • Рот дитини широко відкритий
  • Підборіддя торкається грудей мами
  • Ділянка навколососкового кільця, яку видно над ротом дитини, має бути більшою, ніж та, що всередині рота
  • Смоктальні рухи тривалі та глибокі
  • Біль у соску відсутній
Елизавета Александровна

Елизавета Александровна

Специалист абсолютно прав, нет ничего лучше за материнское молочко, ни какая смесь и рядом не стоит с составом грудного молока, в нем очень много витаминов, микроэлементов, с помощью которых и формируется иммунитет ребенка. Минимально каждая мама должна докормить хотя бы до года, дать ребенку все самое важное.

1/8
Аня Маргонова

Аня Маргонова

Ну тут даже спорить не надо всё таки натуральное материнское молоко оно и в Африке материнское молоко и заменителя ему не найти я всегда кормила грудью свою малышку и старалась не давать ей искусственное.

2/8
Юлия Бондарь

Юлия Бондарь

Полностью согласна с автором. Я кормила своего малыша до 1,5 года. И также придерживалась этих правил, не давала никакой воды и компотов, только молочко. Никогда не сцеживала молоко и не разминала грудь, тем более не мыла перед кормлением. Кормила по требованию, и это не помешало благополучно отлучить от груди, когда пришло время. Очень полезная статья для молодых мам. Советы правильные и нужные.

3/8
Грибенникова Екатерина

Грибенникова Екатерина

Самое главное для малыша это грудное вскармливание.С молоком матери малыш получает все полезные вещества и витамины, поэтому не так часто болеет и не отстает в развитии, да и ведет себя спокойней, меньше показывает свои капризы. Своего малыша я грудью не кормила, не по своей вине, просто после кесарево сечения совсем исчезло молоко.Малыш часто болел,отставал в развитии, рано посыпались зубы.

4/8
Регина Лазарева

Регина Лазарева

Грудное вскармливание чрезвычайно важно для малыша. Своего первенца Максимку я кормила грудью, и это принесло огромную пользу. Во-первых, он практически не болел в раннем детстве. Во-вторых, вел себя очень хорошо, спокойно, не капризничал. Педиатр в детской поликлинике сказала, что это связано именно с грудным вскармливанием.

5/8
Лара Петрова

Лара Петрова

Я сына кормила грудным молоком год.Во-первых это иммунитет ребенку.Ребенок меньше болеет,легче переносит простудные заболевания.Материнское молоко очень полезное для наших малышей.

6/8
Лара Петрова

Лара Петрова

Я сына кормила грудным молоком год.Во-первых это иммунитет ребенку.Ребенок меньше болеет,легче переносит простудные заболевания.Материнское молоко очень полезное для наших малышей.

7/8
Hayothon  Jumaeva

Hayothon Jumaeva

я кормил свой ребенок до 2 годика сейчас у нее отличный иммунитет не болит простуда пройдет максимум через день!

8/8

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад