уточнити пошук

здоров'я:

short-7 чоловічих питань психологу

 

Ще років 10 тому чоловік, що «забрів» до психолога, був, швидше, приємним винятком. Зараз чоловіків у кабінеті психологів стало значно більше, і ця загальна тенденція дуже тішить. Вони приходять не лише із запитом «зробіть щось із нею (дружиною) або дитиною, щоб вони стали нормальними (читати: такими, як мені зручно)». Ось які проблеми готові щиро обговорювати чоловіки з психологами.

ВЗАЄМИНИ З ДІТЬМИ

Прохання чоловіка допомогти розібратися у взаєминах з дітьми особисто у мене викликає величезну повагу, як, втім, і те, що чоловік зміг усвідомити й побачити проблему. Я помітила, що у випадках, коли на сеанс психотерапії дитину усвідомлено приводить батько, результати завжди значно кращі. Мабуть, це працює, як додатковий соціалізуючий чинник для дитини.

ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ

Питання «вона любить мене чи мої гроші?» звучить у моєму кабінеті доволі часто. Взаємини з жінками, всупереч міфам, важливі для чоловіків. Інколи чоловікам важливо зрозуміти, що це не питання взаємин, а, швидше, питання екзистенціальної кризи. Але прихід вже відбувся.

ЕКЗИСТЕНЦІЙНА КРИЗА ТА КРИЗА СЕРЕДНЬОГО ВІКУ

Настає момент, коли питання «хто я, чого досягнув і куди йду» стає для багатьох ключовим. Часто він супроводжується бажанням все різко змінити – дружину, роботу, місце проживання. І буквально на повному зльоті чоловік потрапляє до ями депресії. Вихід з неї цілком можна знайти за допомогою психолога.

ЯК ЇЇ ЗРОЗУМІТИ?

У стосунках із жінками у чоловіків також виникає маса запитань: «чому вона так робить, каже?», «яким я маю бути, щоб повністю її влаштовувати?» Жінки незрозумілі чоловікам, чоловіки незрозумілі жінкам. Питання взаєморозуміння непогано вирішуються у психологічному кабінеті.

ЗДОРОВ'Я

Так, чоловікові інколи складно піти до лікаря. І він, обізнаний, що існує таємнича «психосоматика», приходить до психолога, щоб зрозуміти свій організм, спробувати порозумітися з ним. Адекватний психолог все одно відправить до лікаря, розуміючи, що його роль – супроводжувати, а не брати відповідальність за лікування.

ЗАЛЕЖНІСТЬ

З такими питаннями чоловік не завжди приходить сам, частіше його штовхають у спину або приводять близькі. Але якщо приходить сам – це викликає величезну повагу. Питання алкоголізму, комп'ютерної або ігрової залежності, залежних стосунків з мамою або «іншою жінкою» поза сім'єю вирішуються непросто і вимагають більше часу, але це завжди ефективно.

ЯК ПЕРЕЖИТИ ВТРАТУ: РОЗЛУЧЕННЯ, СМЕРТЬ, ХВОРОБУ

З цим чоловіки приходять найрідше, адже горезвісне «я сам ПОВИНЕН впоратися» змушує зціпити зуби, зануритися в роботу, мовчати. Але така поведінка часто призводить до тієї самої «соматизації», яка потім проявиться реальною хворобою. Якщо вдається «проговорити» і пережити своє горе в кабінеті у психолога, шанси бути здоровими та адекватними зростають.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад