уточнити пошук

здоров'я:

6 перевірених «дієтичних» порад

Навала інформації про різні дієти і варіанти здорового харчування часто заважає навіть професійним лікарям відокремити правду від вигадки. Тому Medscape вибрав 6 науково доведених фактів і порад про харчування, якими легко поділитися з пацієнтом. Пацієнти – вам також на замітку.;)

Обирай продукти з різноманітними кольорами та текстурами.

Американська асоціація серцево-судинних захворювань радить їсти більше горіхів, насіння, бобових культур, фруктів та овочів. Вони рекомендують щонайменше на половину заповнювати свою тарілку фруктами та овочами.

Уникай або різко мінімізуй вживання оброблених харчових продуктів.

Таких продуктів харчування, як упаковані закуски, копчене м'ясо, біла мука, а також напоїв, що підсолоджують цукром, слід уникати. Вчені виявили, що 7,4% всіх кардіометаболічних смертей були пов'язані з цукрованими напоями, а 8,2% пов'язані з обробленим м'ясом.

УНІВЕРСАЛЬНА ДІЄТА

Залежно від пацієнта, лікар рекомендує середземноморську дієту чи навіть періодичні голодування. Як варіант: збільшення кількості овочів, фруктів, води; Споживання продуктів з високим вмістом клітковини, цільнозернових продуктів; Зниження споживання цукрозамінників.

КОРИСНЕ ПРАВИЛО: 1/2тарілки овочів, 1/4 пісного білка та 1/4 комплексних вуглеводів, плюс 1 порція здорового жиру.

Споживай здорові масла для здоров'я серця

Американська асоціація серцево-судинних захворювань   рекомендує всім їсти рибу, багату омега-3 жирними кислотами. Інші корисні жири містяться в маслиновій олії, оліях авокадо, каноли, горіхів, льону.

ФАКТ: 7,8% кардіометаболічних смертей були пов'язані з низьким вмістом омега-3 жирних кислот у раціоні.

 

Їж менше червоного м'яса.

Попри те, що червоне м'ясо є основним джерелом протеїну та жиру, дослідження свідчать, що його споживання пов'язане із збільшенням ризику раку, діабету та серцево-судинних захворювань. Заміщення однієї порції червоного м'яса на день  однією порцією риби, птиці, бобових, горіхів, цільного зерна та нежирних молочних продуктів пов'язане зі зниженням смертності на 7-19%.

Споживай ферментовані продукти / пробіотики та клітковину для нормальної роботи шлунково-кишкового тракту та загального здоров'я. Це йогурти, кефір та непастеризовані ферментовані продукти. Пробіотики містять непатогенні дріжджі та бактерії, які знижують рН кишківника, зменшують вторгнення патогенних організмів у кишечник і зміцнює імунітет.

Бонус-порада від американських дослідників-клініцистів;)

Уникай  алкоголю або обмеж споживання 1 напоєм за день (для жінок) або 2 (для чоловіків) І ще: не замінюй здорову їжу  вітамінними добавками. Причини прості: алкоголь призводить до багатьох хвороб, у тому числі 7 видів раку, а вітамінні добавки потенційно можуть змусити тебе не дотримуватись здорової дієти.

Читай також:Як не випити зайвого?

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад