extended search

life:

short-7 ідей для вікенду 14-16 жовтня

Свято Покрова Пресвятої Богородиці, що традиційно співпадає з Днем українського козацтва, а віднедавна і з Днем захисника України, дарує цього року одразу три вихідні поспіль. Їх варто присвятити відвіданню місць козацької та повстанської слави. 52 рази на рік ми пропонуємо вам кращі ідеї для найближчого вікенду.

Покрова на Хортиці

Головне козацьке свято найяскравіше відзначають на острові Хортиця у Запоріжжі – в фортеці історико-культурного комплексу «Запорізька Січ». Зранку в січовій церкві відбудеться молебень. На інтерактивному майданчику можна буде відчути себе військовим писарем. Володіння зброєю та бойовими мистецтвами демонструватиме колектив «Січові козаки». Будуть ярмарок, фудкорт та концерт.

Осінь в «Олександрії»

Покрову в Білій Церкві святкуватимуть нетривіально та з шиком. У небо над парком «Олександрія» злетять одночасно кілька повітряних куль. За 2500 грн кожен можете стати пасажиром. Набагато доступнішою буде прогулянка-екскурсія в аристократичних каретах «Ескорт Браницьких» (70 грн). Дам у бальних сукнях кататимуть безкоштовно.

Козацьке свято в Холодному Яру

В усі часи це був епіцентр боротьби українців за волю, кожен камінь тут дихає історією. Покрову тут святкують з козацькими обрядами, історичною музикою та вшануванням героїв. На «Дикому хуторі» біля Дубу Залізняка відкриють новий меморіал гетьмана Калнишевського, покажуть бойові прийоми хортингу, проведуть посвяту в козаки та пригостять козацьким кулішем.

На полтавські страви з полив'яних мисок

Полтавську кухню часто вважають еталонною завдяки автору «Енеїди» Івану Котляревському. Відвідати музей Котляревського, сфотографуватися біля пам'ятника галушкам та віддати шану полтавському борщу можна будь-коли, та лише цього вікенду в Полтаві можна буде скуштувати чи не усі страви з «Енеїди» на культурно-гастрономічному фестивалі «До Енея на гостини».

Вінницький фонтан в столиці УНР

До Дня захисника України готується фестиваль «Вінниця – столиця УНР», під час якого відкриють перший в Україні пам’ятник Симону Петлюрі. О 15.00 відбудеться військово-історична реконструкція вуличного бою армії УНР проти більшовицьких та білогвардійських підрозділів. А ввечері відбудеться шоу закриття фонтану Roshen – цього разу без святкового концерту.

Свято «тернопільського Версалю»

Великий замок у маленькому Вишнівці на Тернопільщині можна вважати колискою українського козацтва, бо саме тут народився засновник Запорізької Січі Дмитро «Байда» Вишневецький. Свято Вишневецького замку відзначають святковим концертом саме на Покрову, і це гарний привід відвідати колишню резиденцію князівського роду Вишневецьких, яку зараз реставрують.

Кобзарські пісні Рівненщини

На чотири дні до Рівного з’їдуться співці з лірницькими та кобзарськими традиціями Білорусі, Польщі та України на етнічний фестиваль «Лірницькі Покрова у Рівному». Співатимуть біля храмів прямо на вулицях міста. У ці дні на Рівненщині також варто відвідати козацький меморіал із церквою Св. Георгія в селі Пляшева, на місці битви під Берестечком.

Login

Login via social networks

Register

Register

Back