extended search

life:

Психоаналіз «Гри Престолів»: чим хворі Джон Сноу і Арія Старк?

Авторитетний американський журнал Medscape проаналізував поведінку персонажів серіалу «Гра престолів», щоб показати, якими порушеннями особистості страждають герої серіалу. Жоден фахівець не буде ставити діагноз на підставі таких даних, але їхні висновки можуть бути цікавими не тільки для студентів, які отримують спеціальну освіту.

Арія Старк: параноїдальний розлад особистості

Арія – яскравий приклад тієї концепції: яке дитинство, така і доля. Вона безнадійно одержима помстою. Арію рятує її сила і віра в те, що вона помститься, використовуючи свій гнів. Арія відчуває недовіру до кожного, з ким спілкується. Вона трактує мотиви інших як зло, незалежно від того, правда це чи ні.

Бран Старк: шизоїдний розлад особистості

Бран демонструє так званий дисоціативний стан («роздвоєння особистості»), відсутність емоцій і іноді ворожість. Причина не в поведінці оточуючих, а в його внутрішній тривозі. Він відгороджується від зовнішнього світу і замикається в собі.

Брієнна Тарт: обсесивно-компульсивна особистість (невроз нав'язливих станів)

Ця андрогенна героїня (їй характерні традиційні чоловічі і жіночі якості) дає зрозуміти, що у її відданості немає ніяких кордонів. Вона рішуча і вірна принципам. Вона перфекціонистка і строго дотримується правил. Брієнна вимоглива і скрупульозна. Вона настільки одержима справою, що у неї немає часу на дружбу.

Джорах Мормонт: залежна особистість

Незважаючи на свою достатню спритність, Джор одночасно занадто лояльний і непринциповий. Повага, відданість, любов одночасно наближають і віддаляють його від Дейнеріс. Його дії потребують схвалення. Його поведінка характеризується тим, що він не вірить в свою необхідність.

Тіріон Ланністер: істеричний (гібріональний) розлад особистості

Тіріон цінує власні знання, але більше цього цінує тих, хто це помічає. Він вважає себе чарівним персонажем, а глядачі співпереживають йому через його фізичні вади. Люди з такими розладами мають високу потребу перебувати в центрі уваги, поводяться сексуально провокаційно і маніпулюють іншими людьми.

Дейнеріс Таргаріен: нарцисичний розлад особистості

Нарцисизм Дейнеріс виходить далеко за рамки її переконаності в тому, що вона заслуговує зайняти Залізний трон. Їй потрібно, щоб це підтвердили інші. Вона здатна використовувати будь-які засоби, щоб отримати бажане. Перевагу над іншими їй дають власні природні задатки лідера і здатність уважно слухати своїх радників.

Джон Сноу: замкнута особистість

Самий послідовний персонаж всього серіалу. Він живе в тіні тих, хто має великі лідерські якості. Джон – скромний, працьовитий, нерішучий і нетовариський. Але він бореться зі своєю нерішучістю, яка порождена його внутрішніми страхами і спробами закритися від світу. Сноу здається тривожною і пригніченою людиною з низькою самооцінкою.

Login

Login via social networks

Register

Register

Back