extended search

innovation:

Discovering UaNet: Dictionaties and Text Processing Services (Ua/Ru)

In our new "Discovering UaNet" section we will cover Ukrainian sites, IT-projectsm startups and companies, which could be hellpful for everyone. The first article features online dictionaries and useful services for those, who work with texts.

ПЕРЕВІРКА ТЕКСТУ 

На сайті «Мова – ДНК нації» є спеціальний розділ для перевірки тексту. Онлайн-коректор дозволяє розмістити текст у формі на сайті та перевірити його на більшість помилок. Проте автори проекту підкреслюють, що він працює не ідеально, тому використовувати лише цей сервіс не варто.

ОНЛАЙН-КОРЕКТОР ДЛЯ ДОКУМЕНТІВ GOOGLE 

На сайті http://onlinecorrector.com.ua/ представлено корисний інструмент для тих, хто багато працює з документами в онлайні. Це доповнення для документів Google, яке може безпосередньо в онлайн-документах виправляти помилки – граматичні, орфографічні, пунктуаційні та навіть стилістичні. Це доповнення реалізоване у вигляді Chrome-плагіну.

КОЛЕКТИВНИЙ СЛОВОТВІР 

Сайт «Словотвір» – це колективний майданчик для обговорення аналогів англіцизмів, які заполонили українську мову. Ти можеш вписати слово в полі на сайті, а у відповідь отримати найкращий варіант перекладу. Наприклад, замість «браузера» автори сайту пропонують використовувати «переглядач», а «application» вони переклали, як «застосунок» або «аплікація».

ІНСТРУМЕНТ ПРОФЕСІОНАЛІВ 

Російсько-український словник сталих виразів допоможе тобі перекласти такі слова, як «ребячество», «набекрень» або «тары-бары». Слів тут не дуже багато, але, з іншого боку, мета сайту – допомога в перекладі неочевидних складних виразів.

ВИВЧАЙ МОВУ З ЛЕПЕТУНОМ 

Автори проекту «Мова – ДНК нації» створили головного героя Лепетуна, з допомогою якого вони пропонують вивчати українську мову. Лепетун допомагає вчити мову із застосуванням картинок з поясненнями. Підписавшись на Facebook-сторінку, ти зможеш побачити поради Лепетуна у своїй Facebook-стрічці. Багато порад від Лепетуна – у бібліотеці сайту.

ВСІ СЛОВНИКИ НА ОДНОМУ САЙТІ 

На сайті Українського мовно-інформаційного фонду можна знайти електронні версії словників та термінологічних лабораторій з декількох наук, наприклад, механіки, зварювання, радіоелектроніки та інших напрямів. Якщо потрібні якісь особливі тлумачення слів чи якісь складні терміни, то цей сайт допоможе. 

Читайте також: short-7 додатків для вивчення української

 

Login

Login via social networks

Register

Register

Back